Buty narciarskie "szyte" na miarę - ERTL/RENZ

Zindywidualizowane buty narciarskie ERTL/RENZ powstają na bazie trójwymiarowego skanu stopy klienta. Firma założona przez Martinę Ertl-Renz, wieloletnią czołową zawodniczkę Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz jej męża, Svena Renza, dotarła w tym roku do Polski.

Buty ERTL/RENZ są rozwiązaniem dla narciarzy, dla których najważniejszym wyznacznikiem przy doborze sprzętu jest idealne dopasowanie przekładające się na wyniki w jeździe, perfekcyjne sterowanie i kontrolę nad nartami przy zachowaniu poczucia pełnego komfortu.

ERTL/RENZ SkiButy.pl , dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii skanowania 3D, umożliwia stworzenie butów narciarskich "na miarę".

Jak?

Na podstawie dokładnego trójwymiarowego skanu ( filmik tutaj ) powstaje wirtualny model nogi klienta. Dane ze skanu oraz szczegółowego wywiadu przesyłane są do siedziby firmy w Monachium, gdzie przygotowywane jest drewniane kopyto, do którego dopasowywana jest skorupa, but wewnętrzny oraz wycinana specjalna wkładka.

ERTl/RENZ używa skorup produkowanych przez 2 firmy- Salomon i Lange. Różnią się one od normalnych butów sklepowych m.in. tworzywem, z którego są wykonane. Materiał wykorzystywany do produkcji skorupy takiego buta zawiera większą domieszkę grafitu, dzięki czemu jest trwalszy, lepiej poddaje się obróbce termicznej i dłużej zachowuje swój kształt.

W zależności od poziomu zaawansowania i osobistych preferencji klienta możliwe jest stworzenie butów w przedziale sztywności od Flex 80 dla osób średnio zaawansowanych, aż do Flex 150, jak w butach zawodniczych.

But wewnętrzny wykonany jest z tworzywa termoformowalnego, układającego się idealnie do stopy narciarza.

W niektórych modelach but wewnętrzny powstaje ze specjalnie wtryskiwanej pianki, która wypełnia przestrzeń między stopą a skorupą buta narciarskiego, gwarantując idealne trzymanie nogi podczas jazdy.

"Dobrze dobrany i zindywidualizowany kształt skorupy gwarantuje prawidłowe trzymanie nogi i optymalne przenoszenie energii płynącej z mięśni na nartę. Buty stworzone "na miarę" są rozwiązaniem zarówno dla zawodników, jak i dla narciarzy amatorów, którym do tej pory jazda na nartach kojarzyła się z niewygodą i palącym bólem stóp i łydek" - mówi Tomasz Krzemirski, współwłaściciel Fabryki Narciarzy .

Tekst powstał dzięki uprzejmości Fabryki Narciarzy