porady

 • Jak się ubrać na narty - kurtki i spodnie narciarskie
 • Jak wybrać buty dla narciarzy rekreacyjnych? [WIDEO + TEKST]

  Jak wybrać buty dla narciarzy rekreacyjnych? [WIDEO + TEKST]

  Wybór butów narciarskich to najpoważniejsza decyzja, przed jaką musi stanąć każdy narciarz. Jeśli źle dobierzemy narty, będzie nam się słabo jeździło. Jeśli źle wybierzemy buty, mogą nam popsuć całe dnie na stoku i poza nim, a co za tym idzie urlop czy ferie. W butach nie tylko zjeżdżamy, ale również stoimy w kolejkach i na wyciągach, siedzimy w barze, tańczymy Przy zakupie możliwości jest wiele, a podstawowa zasada bardzo prosta. Buty narciarskie muszą być wygodne.

 • Jak się ubrać na narty - docieplenie czyli druga warstwa

  Jak się ubrać na narty - docieplenie czyli druga warstwa

  Żadne ubranie tak naprawdę nie grzeje, czyli nie wytwarza ciepła. Doskonale robi to natomiast nasze ciało, a rolą zimowej odzieży jest jak najbardziej skuteczne magazynowanie wyprodukowanego bez nas ciepła. Żeby to było możliwe, warstwa docieplająca musi idealnie współgrać z bielizną a także warstwą wierzchnią. Jak to zrobić, żeby w górach było ciepło a portfel nie świecił pustkami?

 • Tanie narty, czyli... wyjazdy w Alpy Francuskie! [PRAKTYCZNE PORADY]

  Tanie narty, czyli... wyjazdy w Alpy Francuskie! [PRAKTYCZNE PORADY]

  W tym sezonie, z powodu niesprzyjającej aury w kraju, coraz więcej narciarzy z Polski zwraca swoją uwagę w kierunku Alp. Dotyczy to również tych, dla których tydzień za granicą to bardzo poważny wydatek. Jeśli szukamy najtańszego miejsca w Europie, w którym do naszej dyspozycji będzie ponad 100 km ośnieżonych tras na jednym, niedrogim karnecie to z pewnością powinniśmy skierować uwagę na Francję. Apartamenty są małe, a wyciągi stosunkowo stare, ale przy odpowiedniej determinacji możemy spędzić tydzień w Alpach w sezonie już za 1500 złotych. Przedstawiamy praktyczne porady dla osób, które zdecydują się na wyjazd do "taniej Francji".

 • Dziecko na nartach - rodzic, instruktor czy przedszkole narciarskie?

  Dziecko na nartach - rodzic, instruktor czy przedszkole narciarskie?

  Zanim dziecko nauczy się jeździć na nartach, jego opiekun musi podjąć tysiące decyzji, które zaważą na narciarskiej karierze malucha. Jedną z najważniejszych jest zdecydowanie, kto ma uczyć dziecko. Do wyboru mamy własne siły, oddanie pod skrzydła instruktorowi lub posłanie do narciarskiego przedszkola. Każda z tych możliwości ma wady i zalety.

Copyright © Agora SA