Memoriał Zygmunta Szelesta. Nowe lekkoatletyczne zawody w Warszawie

26 lipca 2015 na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędzie się pierwsza edycja Memoriału Zygmunta Szelesta. Główną konkurencją mityngu będzie rzut oszczepem.

Zawody mają upamiętnić postać Zygmunta Szelesta - wybitnego trenera rzutu oszczepem, wychowawcy medalistów igrzysk i mistrzostw Europy. To on pracował z wicemistrzem olimpijskim z Melbourne i rekordzistą świata Januszem Sidłą. Trener Szelest nazywany jest twórcą polskiej szkoły oszczepu.- Zygmunt Szelest to jeden z filarów polskiej myśli trenerskiej okresu Wunderteamu - przypomniał w środę prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Jacek Zamecznik.

Konkurencją memoriałową będzie oczywiście rzut oszczepem mężczyzn, w którym ma wystartować cała krajowa czołówka. Przewidziano także specjalną premię za pobicie rekordu Polski (87,17) należącego od 2000 roku do Dariusza Trafasa.

Poza rzutem oszczepem w Warszawie zawodnicy walczyć będą w biegach na 200, 1500 i 110 metrów przez płotki oraz w pchnięciu kulą, a zawodniczki na 100, 800 oraz 100 metrów przez płotki i w skoku o tyczce. Będą to ostatnie krajowe zawody, na których będzie można walczyć o kwalifikacje na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie.

Zawody odbędą się na wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym AWF. - Modernizacja stadionu postępuje zgodnie z planem. Aktualnie montowana jest prefabrykowana bieżnia stadionu oraz trwają prace remontowe trybuny - opowiadał w środę Robert Burzycki, wiceprezes firmy Tamex prowadzącej prace.

Oto najpiękniejsze tyczkarki na świecie! [ZDJĘCIA]

Więcej o: