NBA. Anthony Davis postawił na swoim i w przyszłym sezonie zagra w nowym zespole!

Anthony Davis opuszcza New Orleans Pelicans i od przyszłego sezonu będzie bronił barw Los Angeles Lakers. W ramach transakcji do zespołu z Nowego Orleanu trafi trzech zawodników "Jeziorowców".
Zobacz wideo

Anthony Davis chciał pożegnać się z New Orleans Pelicans już w styczniu 2019 roku. 26-latek dograł sezon w Nowym Orleanie, jednak teraz zdołał postawić na swoim. Od sezonu 2019/2020 zobaczymy go w zespole Los Angeles Lakers

NBA. Anthony Davis postawił na swoim i w kolejnym sezonie dołączy do Los Angeles Lakers!

W ramach transakcji do Nowego Orleanu powędruje trzech zawodników "Jeziorowców": Lonzo Ball, Brandon Ingram i Josh Hart. "Pelikany" uzyskały też trzy wybory w pierwszych rundach draftu, w tym tegoroczny wybór numer 4. 

 

Davis, występujący na pozycji silnego skrzydłowego i środkowego, był zawodnikiem Pelicans od 2012 roku (w drafcie został wybrany z pierwszym numerem). Urodzony w Chicago zawodnik sześciokrotnie uczestniczył w meczu gwiazd. Trzykrotnie trafiał też do pierwszego składu All-NBA Team. Z reprezentacją USA wywalczył w 2012 złoty medal igrzysk olimpijskich. W minionym sezonie Davis notował średnio 25,9 punktu, 12 zbiórek, 3,9 asysty oraz 2,4 bloku.

Więcej o: