Lokaut w NBA. Rudy Fernandez w Realu Madryt

Skrzydłowy Dallas Mavericks, mistrza NBA, Rudy Fernandez zagra w Realu Madryt, jeśli sezon w najlepszej lidze świata nie ruszy zgodnie z planem. Zawodnik wstępnie zgodził się na czteroletni kontrakt wart 12 milionów euro.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Fernandez w NBA grał przez trzy ostatnie sezony. Jako zawodnik Portland Trail Blazers rzucał średnio 9,1 punku i miał 2,5 zbiórki na mecz. W czerwcu w wymianie trafił do Dallas Mavericks - aktualnych mistrzów NBA.

O tym, że w razie lokautu Fernandez trafi do Europy w Hiszpanii mówiło się od początku lipca. O zawodnika starały się dwa największe kluby - Real i Barcelona. Fernandez już pod koniec lipca zdecydował się na grę w Madrycie - przekonały go nie tylko względy finansowe (2,7 mln euro rocznie), ale też dziewczyna, modelka Helen Lindes.

Umowa z Realem ma obowiązywać cztery lata. Fernandez ma w kontrakcie opcję, która pozwala mu wrócić do NBA do czerwca 2012 roku, jeśli sezon najlepszej ligi świata rozpocznie się w trakcie rozgrywek europejskich.

Na razie nic nie wskazuje na to, by sezon NBA ruszył zgodnie z planem. W NBA od 1 lipca trwa lokaut, a porozumienie pomiędzy zawodnikami a klubami wydaje się w tej chwili nie możliwe. Przez dwa wakacyjne miesiące postępu w negocjacjach nie było, spotkanie w połowie września też okazało się bezowocne.

Wsad za wsadem, czyli gwiazdy NBA na Filipinach [GALERIA]

Więcej o: