Sport.pl

Wyprawa na K2: Kaczkan i Urubko zmierzają w kierunku obozu drugiego

Marcin Kaczkan i Denis Urubko po nocy spędzonej w obozie pierwszym, ruszyli w kierunku obozu drugiego. Pozostali członkowie wyprawy pozostali w bazie. Nad K2 nadchodzi pogorszenie pogody i silniejszy wiatr.

Wyprawa na K2 postępuje coraz szybciej. Marcin Kaczkan i Denis Urubko wyruszyli w kierunku obozu drugiego. Pozostali członkowie zespołu pozostali jednak w bazie, ponieważ niebawem nad Karakorum ma nadejść silniejszy wiatr. - Za półtora dnia ma wiać bardzo silny wiatr, więc nie chcemy tracić sił - mówi Krzysztof Wielicki, kierownik wyprawy, cytowany przez portal "TVN24.pl".

Kilka wietrznych dni

- Zanosi się na to, że będą trzy-cztery wietrzne dni. Jednak na tyle dobre, że umożliwią działalność ponad sześcioma tysiącami metrów. To będzie dla nas ważny czas, ponieważ będziemy mogli założyć obóz trzeci, gdzieś pod siedmioma tysiącami m. Byłby to bardzo ważny punkt przygotowań przed atakiem szczytowym.

- Liczymy na to, że za kilka dni poprawią się warunki i będziemy mogli rozłożyć trzeci obóz, prawdopodobnie na wysokości około 6900 m. To będzie ważny punkt akcji. Postaramy się go założyć, nawet mimo złych warunków. Niestety, nie możemy długo czekać, bo czas leci. Do końca zimy nie jest już tak daleko - mówił kilka dni temu kierownik wyprawy.

Zimą K2 nie zdobył jeszcze nikt

Jeszcze nigdy nikt zimą nie zdobył K2 (8611 m n.p.m). W wyprawie biorą udział: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Rafał Fronia, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk i Piotr Snopczyński.

Do Polski wrócił już natomiast Jarosław Botor, który wycofał się z wyprawy ze względów osobistych.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (67)
Wyprawa na K2: Kaczkan i Urubko zmierzają w kierunku obozu drugiego
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 18 razy 6

  A to nie powinni czekać na złą pogodę?
  Chyba chodzi o to żeby było trudniej?

 • Sebastian M

  Oceniono 4 razy 4

  widzę że loża szyderców jak zawsze ...pełna i aktywna , tyle wam tylko pozostało - hejt i nic więcej , a ja tam trzymam kciuki za naszych , do zobaczenia na szczycie i ...w kraju Lodowi Wojownicy - Good Luck

 • pppaaappp

  Oceniono 22 razy 4

  No to już powolutku cały naród powinien się szykować na wielką akcję pomocy Wspaniałym Ludziom z Pasją Co To Nie Chcą Tylko Siedzieć Przed Telewizorem - chcą zmieniać świat wchodząc zimą tyłem z jednym okiem zasłonietym do połowy.

 • harry_callahan

  Oceniono 11 razy 1

  Proponuję,żeby następna wyprawa Ludzi Z Pasją odbyła się w płetwach i maskach p-gaz.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 1

  Spieszcie się, spieszcie, bo jak pan prezydent podpisze nowelizację głośnej ostatnio ustawy, to nie wiadomo czy nad tym obozem będzie można wywiesić polska flagę, czy nie, Bo co będzie, jak zachodni dziennikarze napiszą że to jest POLSKI obóz?..... :-))

 • strach_sie_bac

  Oceniono 15 razy 1

  "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie"; Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

  Jan Kochanowski

 • gmot_ka

  0

  Ludzie w PL się jak widać po komentarzach bardzo martwią. Nie o los innych ludzi tylko o to czy dwa grosze na ratunek człowieka by musieli zapłacić. Ale jak co roku panienki w czarnych sukienkach do ludzi po koperty przychodzą to na kolana padają i Bogu dziękują że ich czarna mafia co roku okrada. Alleluja i do przodu!

 • koenzymq10

  0

  Bendom Ofjary!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX