Tempo w gonitwie dyktowali na zmianę Netto pod Zdzisławem Licą i Reki pod Jaroslavem Myską. Główni faworyci – Delight My Fire pod Niklasem Lovenem i Sztorm – galopowali schowani gdzieś w środku stawki. W końcowej fazie wyścigu niespodziewanie osłabł Reki, a Delight My Fire poślizgnęła się i straciła jeźdźca. Prowadzenie objął Sztorm, w ślad za nim podążył Pareto pod Sertashem Frehanovem. Cały czas w czołówce utrzymywał się Netto, do którego dołączyła Herbata pod Pawłem Pałczyńskim.
Kiedy Sztorm niezagrożony zbliżał się do celowniku, a Pareto bezpiecznie galopował po drugie miejsce, na ostatnich metrach finiszowej prostej do walki o czołowe lokaty włączył się Nechius pod Konradem Mazurem i samym celowniku wskoczył na czwarte miejsce, przedzielając Netto i Herbatę.
Rozpoczynającą mityng gonitwę z płotami w walce wygrał Mystical Wind dosiadany przez szwedzkiego jeźdźca Niklasa Lovena, bijąc o krótki łeb Newmana (Marek Stromsky). Trzeci ze stratą 20 długości był Le Grand (Marcel Novak). Trenerem zwycięskiego konia jest Grzegorz W. Wróblewski, Polak pracujący w Czechach, właścicielem – Anglik Steven Johnstone, a koń został wyhodowany w Irlandii.
W przeszkodowej Nagrodzie Masiniego łatwe zwycięstwo odniósł Green Rocks dosiadany przez Sertasha Ferhanova i trenowany przez Grzegorza W. Wróblewskiego. Drugie miejsce zajął Tamas (Marcel Novak), a na trzecie finiszowała Silver Star (Niklas Loven).
Przeszkodową gonitwę czterolatków wygrał Illdowhatican pod Janem Odlozilem, którego mocno naciskał Idol (Marcel Novak), ostatecznie tracąc do zwycięzcy dwie długości. Trzecia w odstępie przybiegła Kopra (Sertash Ferhanov). Zwycięzcę trenuje Cestmir Olehla.
W gonitwach płaskich wygrywały: Sygryd pod Pavlem Stepakinem (tr Iwona Wróblewska), Kanclerz pod Dmitrym Petrayakovem (tr. Kazimierz Rogowski) oraz Irga pod Małgorzatą Kryszyłowicz (tr. Wiesław Kryszyłowicz).
Pełen końskiej dawki emocji dzień zakończyła ułańska szarża na finiszowej prostej.
Mityng ku czci 100-lecia niepodległości Polski zgrodmadził na Partynicach tłumy wielbicieli wyścigów konnych. Ogromną popularnością cieszył się konkurs „100 lat wyścigowej elegancji” – w dekoracyjnej ramce sfotografowanych zostało ponad 150 par ubranych w klimacie lat 20. minionego stulecia.