Transmisja Euro 2016. Pojawiła się pierwsza oferta na cały turniej w Polsacie

Częstochowska firma TVK Telsat oferuje swoim klientom wykupienie dwóch kanałów Polsatu na których stacja pokaże Euro 2016 za 99 złotych. Nie wiadomo, jaką cenę zaproponują swoim użytkownikom największe kablowe sieci w Polsce.

We wtorek poznaliśmy ofertę Polsatu na Euro. W kanałach otwartych telewizja pokaże 24 spotkania. "Wszystkie 51 meczów Euro 2016 będzie można zobaczyć wyłącznie w specjalnie utworzonych kanałach typu premium Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 z ekskluzywnymi materiałami, bez reklam i w jakości HD" - napisał Polsat w oświadczeniu .

Na razie nie ma jeszcze cennika, nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za wykupienie kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Pojawiła się jednak pierwsza oferta z kablówki. Częstochowska TVK Telsat w przedsprzedaży oferuje możliwość obejrzenia całego Euro za 99 zł.

To podobna cena, jaką płacili kibice w 2014 roku za dostęp do kanałów Polsat Volleyball, na których można było oglądać wszystkie mecze mistrzostw świata w Polsce. Vectra, Multimedia Polska, Toya i Inea sprzedawały go za 99,90 zł. Taniej było w nc+ (81 zł) i UPC (79 zł). Abonenci Cyfrowego Polsatu otrzymali darmowy dostęp.

Wciąż nie wiadomo za ile największe sieci kablowe będą sprzedawać Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Nieznana jest też oferta cenowa Polsatu, ani polityka względem abonentów.

Kiedrowski: Ja pretensji do Polsatu nie mam

Za prawa do Euro 2016 Polsat zapłacił dużo więcej niż TVP za mundial. To kwota zapewne w granicach 30 mln euro, a warto pamiętać, że mistrzostwa Europy to o 13 meczów mniej niż podczas mundialu. Polsat podjął ryzyko biznesowe i wybrał najlepszy dla siebie model, aby uzyskać z inwestycji jak największy zwrot. Ma takie prawo - zainwestował swoje prywatne pieniądze i nie chce ich stracić. Dlatego nie mam pretensji do Polsatu - pisze w swoim komentarzu Michał Kiedrowski ze Sport.pl.

Zobacz wideo

Kto jest pewny wyjazdu na Euro? Piątkę łatwo skreslić!

Czy zapłacisz dodatkowo, by obejrzeć wszystkie mecze na Euro 2016?
Więcej o: