Tour de Ski. Kowalczyk prowadzi, ale przewagę ma mniejszą

Justyna Kowalczyk wygrała 15-kilometrowy bieg stylem dowolnym w Toblach, ale jej przewaga nad najgroźniejszymi rywalkami przed kolejnymi etapami jest mniejsza.

Polka przez całą trasę biegła sama, a jej rywalki mozolnie odrabiały straty. Przez pierwszych 10 kilometrów udało im się zmniejszyć straty o 10 sekund, na ostatnim okrążeniu do roboty zabrała się Szwedka Charlotte Kalla, która nadawała ostre tempo.

Kowalczyk 15-kilometrową trasę pokonała w 37:15.1, druga na mecie była Kalla ze stratą 18,3 sekundy, trzecia była Therese Johaug (18,7), a czwarta Kristin Steira (19,2). - Był to dla mnie bardzo ciężki bieg, ale takiego się spodziewałam i wiedziałam, że poniosę straty - mówiła na mecie Polka.

Polka utrzymała prowadzenie w Tour de Ski, a wiceliderką została Kalla, bardzo groźna będzie jednak Johaug. Po wszystkich bonifikatach sekundowych Kowalczyk ma 23,4 przewagi nad Szwedką i 28,7 nad Norweżką.

W piątek w Toblach bieg na 3 km klasykiem (godz. 11.15), a w sobotę w Val di Fiemme - 10 km także stylem klasycznym, czyli ulubioną techniką Polki. Na 10 km Justyna jest niepokonana od dziewięciu startów, od grudnia 2011 roku. Na tych dwóch etapach Kowalczyk powinna powiększyć przewagę nad Johaug.

Kornelia Kubińska była 40. i do Kowalczyk straciła 5:17.0. Paulina Maciuszek jeszcze awansowała i skończyła na 47. miejscu. Jej strata do Kowalczyk to 6:21,7.

Wyniki biegu na dochodzenie (15 km, technika dowolna):

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Terminarz Tour de Ski

Więcej o: