W olimpijskiej stołówce, czyli czym się sycić na Igrzyskach - dzień trzeci

Na tych igrzyskach na razie jesteśmy karmieni nieźle, żeby nie powiedzieć dobrze. Ale dziś zapowiada nam się uczta, której nie zapomnimy przez lata. Danie główne - Królowa Nart!

Przystawka

Narciarstwo alpejskie - zjazd mężczyzn (19.30). Sytuacja jest o tyle nietypowa, że dziś kelner zawodzi i najpierw przynosi danie główne, a potem dopiero przystawkę. Odbije mu się to w wysokości napiwku, ale bądźcie wyrozumiali, to naprawdę trudna robota. Na przystawkę, którą można przekąsić sycąc się już daniem głównym (patrz niżej) zamawiamy odgrzewany z soboty zjazd mężczyzn. Kto pamięta zjazd serwowany cztery lata temu w Turynie, gdy sensacyjnie wygrał Antoine Deneriaz, ten już czuje mrowienie na języku.

Danie Główne

Narciarstwo klasyczne - 10 kilometrów kobiet stylem dowolnym. Co tu dużo mówić - szef kuchni już od kilu miesięcy chwali się, że przygotuje coś tak sycącego i smacznego, że wszystkim ślinka będzie ciekła jeszcze przez tydzień. Królowa nart Justyna Kowalczyk , wielka faworytka i spodziewana medalistka, dodatkowo serwowana z Kornelią Marek, Sylwią Jaśkowiec i Pauliną Maciuszek . Jeśli tym daniem głównym się nie najemy, to czym?

Deser

GETTY IMAGES/Phil Walter

Snowboard - Snowcross mężczyzn (eliminacje od 19.30, kolejne rundy od 23.00, finał o 23.53). Deser nietypowy, bo nie na słodko, tylko z bardzo ostrymi przyprawami. Snowcorssu po raz pierwszy spróbowaliśmy cztery lata temu w Turynie i od tamtej pory jest to jedno z naszych ulubionych olimpijskich dań. Czterech facetów zjeżdża po pełnej uciekawień trasie, po drodze się wywracają, podnoszą a następnie znowu wywracają, by wreszcie dojechać do mety. Lub nie. W każdym razie częste zwroty akcji, naprawdę spora dramaturgia i dwóch Polaków - Maciej Jodko i Mateusz Ligock i - sprawiają, że chcemy tego dania znowu spróbować.

Nocna przegryzka

Łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów mężczyzn (bieg 1. o 00.30, bieg 2. o 2.28). Czy Maciej Ustynowicz będzie pierwszym w historii polskim oilmpijczykiem, który nie dojedzie do mety na dwóch kolejnych igrzyskach? Danie niezbyt zdrowe, ale podobnie jak chipsy, czy popcorn - na pewno jeszczetrochowe (tutaj będzie jeszcze dwóch Polaków - Konrad Niedźwiecki i Maciej Biega )

Uwaga, nieświeże!

Dziś kuchnia, zawstydzona swoim postępowaniem przy przystawce (nie dość, że spóźniona, to jeszcze odgrzewana), postarała się bardziej i przygotowała wszystkie dania na jako takim poziomie. Oczywiście, jeśli ktoś lubi hokej kobiet i łyżwiarstwo figurowe.

Do kotleta dziś przygrywa

W zimowej atmosferze zawsze mile widziany jest zwiastun wiosny, zatem przed Wami zespół Łąki Łan (który dzisiaj gra koncert w warszawskim Teatrze Rozmaitości):

Kompletne menu

finały oznaczone gwiazdką

19.00 - Narciarstwo klasyczne - 10 kilometrów kobiet stylem dowolnym* - Kornelia Marek, Syliwa Jaśkowiec, Paulina Maciuszek, Justyna Kowalczyk 19.30 - Narciarstwo alpejskie - zjazd mężczyzn* 19.30 - Snowboard - Snowcross mężczyzn (kwalifikacje) - Maciej Jodko, Mateusz Ligocki 21.30 - Narciarswto klasyczne - 15 kilometrów mężczyzn stylem dowolnym* - Maciej Kreczmer 23.00 - Snowboard - Snowcross mężczyzn (1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały) - ew. Maciej Jodko, Mateusz Ligocki 23.30 - Hokej na lodzie - turniej kobiet, runda wstępna: Kanada - Szwajcaria 23.53 - Snowboard - Snowcross mężczyzn (finał)* - ew. Maciej Jodko, Mateusz Ligocki 00.30 - łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów mężczyzn (bieg 1) - Konrad Niedźwiedzki, Maciej Biega, Maciej Ustynowicz 2.00 - łyżwiarstwo figurowe - program dowolny par sportowych* - Joanna Sulej, Mateusz Chruściński 2.00 - saneczkarstwo - jedynki kobiet, pierwszy przejazd - Ewelina Staszulonek 2.28 - łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów mężczyzn (bieg 2) 3.30 - saneczkarstwo - jedynki kobiet, pierwszy przejazd - Ewelina Staszulonek 4:00 - Hokej na lodzie - turniej kobiet, runda wstępna: Słowacja - Szwecja