F1. James Allison o Kubicy: Jeśli tylko damy mu dobry samochód, to zdobędzie mistrzostwo

Dyrektor techniczny zespołu Renault James Allison jest zachwycony dotychczasową postawą Roberta Kubicy w F1. - Jeśli tylko damy mu samochód chociażby w połowie zdolny do zdobycia mistrza, to Robert na pewno sięgnie po tytuł - powiedział BBC Brytyjczyk

Jak oni się psują, czyli wszystkie defekty Kubicy w sezonie 2010 ?

- Nie każdy ma tyle szczęścia, aby móc w ten sposób wyrażać się o swoich kierowcach. Robert ciężko pracując i będąc lepszym z sezonu na sezon w pełni poświęca się zdobyciu tytułu najlepszego kierowcy w przyszłości. Moim zdaniem można go zaliczyć do grona tych zawodników, którzy jeśli znajdują się z tyłu stawki, to na pewno nie z własnej winy - chwalił w wywiadzie dla brytyjskiej publicznej telewizji Roberta Kubicę Allison.

- Jest nie tylko niezwykle szybki, ale też odpowiedzialny. Wiesz, że na kluczowym okrążeniu nie popełni błędu, za to każde kolejne będzie jechał coraz lepiej - wymienił jego zdaniem mocne strony Polaka dyrektor techniczny Renault.

Robert Kubica po przejściu z BMW Sauber, zachwyca formą w Renault. Do tej pory zajął trzy miejsca na podium. Poza tym świetnie radzi sobie zawsze w kwalifikacjach, raz za razem kończąc je w trzeciej sesji.

- To wymagający kierowca, żądający od współpracowników perfekcji i maksimum zaangażowania. Nie jest jednak rozkapryszonym bubkiem, oczekiwania względem innych łączy z katorżniczą pracą nad sobą samym. Posiadanie w szeregach Renault kogoś takiego jak Robert, kogoś najwyższej klasy, daje świetną podstawę do pracy. Zupełnie jak z Alonso - opisał kulisy współpracy z krakowianinem Brytyjczyk.

 

Robert Kubica na trzy wyścigi przed końcem sezonu zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata F1. Do 7. Nico Rosberga z Mercedesa traci 8 punktów.

W GP Japonii Robert Kubica jadąc na drugiej pozycji podczas drugiego okrążenia stracił prawe, tylne koło i wyścigu nie ukończył. Kolejne GP odbędzie się pierwszy raz z historii w Korei Południowej. Ryk silników na nowo wybudowanym torze Yeongam zabrzmi w weekend między 22 a 24 października.

Ekspert BBC o Kubicy drugi Ayrton Senna

Więcej o: