F1. Były mistrz świata ostro o decyzji Ferrari. "Całkowicie zepsuli wyścig Leclerca"

Charles Leclerc wyprzedził w Chinach Sebastiana Vettela zaraz po starcie, ale już na jedenastym okrążeniu otrzymał polecenie, by zamienić się pozycjami z niemieckim kierowcą. Decyzję Ferrari ostro ocenił Nico Rosberg, były mistrz świata F1.
Zobacz wideo

- Tak wczesne stosowanie team orders w przypadku Leclerca jest dość ostrym ruchem. Powinni dać mu więcej czasu, aby pokazał, że potrafi jechać szybciej. Tylko jak on miał to udowodnić, skoro tak szybko został wezwany do oddania pozycji na torze - przyznał w swoim wideoblogu Nico Rosberg

Były mistrz świata F1 odniósł się w ten sposób do decyzji Ferrari, które kazało Leclercowi przepuścić Vettela podczas GP Chin. Monakijczyk wyprzedził Niemca na stracie, ale już na jedenastym okrążeniu otrzymał polecenie, by zamienić się z nim pozycjami. - Vettel dostał szansę, by jechać szybciej, ale był tylko minimalnie lepszy. Niewystarczająco. Ten manewr całkowicie zepsuł wyścig Leclerca, bo stracił przez to pozycję również na rzecz Verstappena - podsumował Rosberg.

Charles Leclerc ukończył GP Chin na piątej pozycji, Sebastian Vettel był trzeci. Pierwsze i drugie miejsce zajęli kolejno: Lewis HamiltonValtteri Bottas z Mercedesa. A to oznacza, że Ferrari traci już do swojego największego rywala 57 punktów w klasyfikacji konstruktorów.

Więcej o: