Biegi narciarskie. Paulina Maciuszek zawiesza karierę. Zostanie mamą

?Każdy wie, że nic tak nie regeneruje organizmu kobiety-zawodniczki jak macierzyństwo? - napisała Paulina Maciuszek na Facebooku. Polska biegaczka narciarska zaszła w ciąże i nie będzie startować w najbliższym sezonie.

Maciuszek w poprzednim sezonie tylko cztery razy wystartowała w Pucharze Świata. Najlepsze miejsce (38.) zajęła w biegu na 5 km stylem dowolnym. Po zawodach w Lillehammer skończyła starty z powodu kolana.

W sezonie 2015/16 w ogóle jej nie zobaczymy. "Postanowiłam w końcu posłuchać swojego ciała i gdy mój organizm daje wyraźne oznaki przemęczenia powracającymi kontuzjami, postanowiłam dać mu zwyczajnie odpocząć, odetchnąć. Ten moment, jeden sezon w domu, z rodziną dobrze mi zrobi i fizycznie i psychicznie" - napisała na Facebooku.

Podała też konkretny powód. "Nic tak nie regeneruje organizmu kobiety-zawodniczki jak macierzyństwo. Tak, będziemy mieć upragnione dzieciątko!" - oznajmiła fanom.

Maciuszek zapowiedziała, że kariery nie kończy, a jedynie ją przerywa. "Do Igrzysk w pozostało sporo czasu, tak więc trzymajcie kciuki i do zobaczenia na arenie międzynarodowej" - napisała.

W swoim najlepszym sezonie 2013/14 Maciuszek zdobyła 77 punktów w klasyfikacji PŚ. W Jakuszycach zajęła wówczas 19. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym, co pozostaje jej najlepszym wynikiem w karierze.

Curling to niespodziewanie seksowny sport [ZDJĘCIA]

Więcej o: