Sensacja w siatkarskim Pucharze Świata! Niespodziewana porażka Rosji

W swoim trzecim meczu podczas siatkarskiego Pucharu Świata reprezentacja Rosji niespodziewanie przegrała z Australią (2:3). To pierwsza porażka Rosjan podczas tegorocznej edycji turnieju

To jedna z największych niespodzianek podczas tegorocznej edycji siatkarskiego Pucharu Świata. W swoim trzecim meczu podczas turnieju, pierwszą porażkę poniosła reprezentacja Rosji. W piątek siatkarze Tuomasa Sammelvuo sensacyjnie przegrali z Australią, która przed meczem była skazywana na porażkę.

Już pierwszy set spotkania przybrał bardzo niespodziewany obrót. Australijczycy objęli prowadzenie w pierwszej akcji, po czym nie oddali go do końca partii, wygrywając ją aż dziewięcioma punktami (25:16). W drugim secie wszystko przebiegło jednak zgodnie z oczekiwaniami, a faworyci wygrali 25:22. Później grający w roli gości Australijczycy znów zaskoczyli rywali, dyktując bardzo trudne warunki trzeciego seta. Ostatecznie przegrali go jednak 26:28, ale w czwartym zdołali wygrać do 21, doprowadzający tym samym do tiebreaka.

Decydującą partię Australia rozpoczęła kapitalnie. Siatkarze  Marka Lebedewa wygrali pięć pierwszych akcji, wypracowując bardzo dużą przewagę. W późniejszej fazie seta Rosjanie zdołali co prawda dogonić Australijczyków, doprowadzając do wyrównania przy stanie 11:11, ale w końcówce zaczęli się mylić, wygrywając tylko jedną akcję, przy czterech punktach Australii, która po porażkach z Egiptem i Brazylią, mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tegorocznej edycji Pucharu Świata.

W Pucharze Świata występuje także reprezentacja Polski, która wygrała dwa pierwsze mecze. W składzie biało-czerwonych kolejny raz można oglądać Wilfreda Leona, który może być jednym z kluczowych zawodników w walce na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich, o czym mowa w poniższym materiale wideo: