Wielkie zmiany w składzie siatkarzy na Puchar Świata. Do kadry wracają gwiazdy. Rezerwowi odesłani do domu

Polscy siatkarze mają w czwartek dzień przerwy w Pucharze Świata. Dzięki temu z Japonii wylecieli rezerwowi, którzy grali w pierwszych dwóch meczach. Poznaliśmy skład polskiej drużyny na dalszą część turnieju.

Polscy siatkarze mają bardzo napięty terminarz. W sobotę zdobyli we Francji brązowy medal mistrzostw Europy, a już we wtorek rozpoczęli zmagania w Pucharze Świata w Japonii. W dwóch pierwszych meczach z Tunezją (3:0) i Japonią (3:1) zagrał rezerwowy skład polskiej drużyny. Byli to w większości zawodnicy, którzy nie występowali na Euro.

Z tym siatkarzem Polacy wygrają igrzyska?

Zobacz wideo

Bartosz Kurek zostaje

W czwartek organizatorzy zaplanowali dzień przerwy w Pucharze Świata i dzięki temu rezerwowi zawodnicy mogą wylecieć z Japonii. Wrócą do Polski, by przygotowywać się do nowego sezonu ligowego. 

Na Puchar Świata przylecieli następujący siatkarze, którzy występowali na mistrzostwach Europy: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander ŚliwkaMateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Maciej Muzaj, Damian Wojtaszek i Paweł Zatorski. Do Japonii nie dotarli Piotr Nowakowski i Dawid Konarski.

Wśród rezerwowych, którzy grali w pierwszych dwóch meczach, pozostali w Japonii: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek i Norbert Huber. Do domu wrócili: Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Rafał Szymura, Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz i Jakub Popiwczak

W piątek Polacy zagrają z USA. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 8:00 rano. Relacja na Sport.pl. 

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata 2019:

  • Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj
  • Środkowi: Norbert Huber, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
  • Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Michał Kubiak
  • Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski
Więcej o: