Francuzi czują się niesprawiedliwie potraktowani przez Polaków. Michał Kubiak: Zapłaciliśmy. Mamy prawo

Francja będzie najgroźniejszym rywalem reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Laurent Tillie uważa, że jego zespół został niesprawiedliwie potraktowany przez Polaków. Michał Kubiak odpowiedział trenerowi reprezentacji Francji.
Zobacz wideo

Reprezentacja Polski w piątek rozpocznie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Rywalami Polaków podczas turnieju w Gdańsku będą reprezentacje: Tunezji, Francji i Słowenii. Awans wywalczy tylko jedna z tych drużyn, a najgroźniejszym rywalem biało-czerwonych będą Francuzi, którzy czują się niesprawiedliwie potraktowani przez Polaków. - Jak możemy się przygotować do meczów? Terminarz jest ułożony w sposób absolutnie niesportowy. Spróbujemy wygrać i natychmiast się przygotować do kolejnego meczu. Jesteśmy zobowiązani do gry, więc nie mamy wyjścia - przyznał Laurent Tillie w wywiadzie dla L'Equipe. Trener Francuzów skomentował w ten sposób terminarz, który jego zdaniem faworyzuje Polaków. Reprezentacja Francji rozpocznie turniej meczem ze Słowenią (piątek o godz. 20.30), a już kilkanaście godzin później (sobota, godz. 15) zmierzy się z Polską.

Michał Kubiak odpowiada trenerowi Francuzów

- Zapłaciliśmy porządne pieniądze, by zorganizować ten turniej, a co za tym idzie by wybrać sobie najlepsze terminy. Jeżeli inni chcieliby tego samego, mogli przecież zgłosić akces i zapłacić tyle, co nasz związek - przyznał Michał Kubiak, kapitan Polaków, cytowany przez "Przegląd Sportowy". I dodał: - Światowa federacja na to przyzwala, więc nie widzę powodu, dla którego to miałoby być podważane. Jako gospodarz mamy prawo zorganizować ten turniej pod siebie.

Harmonogram meczów turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku:

 • piątek, 9 sierpnia
  17:00 Polska - Tunezja
  20:30 Francja - Słowenia
 • sobota, 10 sierpnia
  15:00 Polska - Francja
  18:30 Słowenia - Tunezja
 • niedziela, 11 sierpnia
  12:00 Francja - Tunezja
  15:00 Polska - Słowenia
Więcej o: