Pierwszy Polak na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 w kategorii PRO!

Miłosz Sowiński, 21-letni czołowy polski triathlonista, wywalczył w Barcelonie kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Australii. To pierwszy Polak w historii, który wystartuje w kategorii PRO na najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych. Wyjątkowym osiągnięciem jest również to, że dokonał tego w pierwszym sezonie ścigania się na dystansie Ironman 70.3.

Miłosz swoją przygodę z dystansem długim rozpoczął ponad rok temu startem w Challenge Dubai, gdzie w debiucie, jako niespełna dwudziestolatek osiągnął wynik 4h9'. Okres kwalifikacyjny rozpoczął się dla Miłosza rewelacyjnym startem w Ironman 70.3 Gdynia gdzie, jako pierwszy Polak w historii, stanął na podium tej prestiżowej serii. Po miesiącu powtórzył sukces zajmując 3 mce w Ironman 70.3 Korea, a na zakończenie sezonu zajął 4 m-ce w Ironman 70.3 w Turcji z drugim czasem biegu 1h16'11".

Złote dziecko polskiego triathlonu: Marzę o IO w Tokio i triumfie w Ironmanie! PRZECZYTAJ WYWIAD Z MIŁOSZEM SOWIŃSKIM >>

Kwalifikację na występ na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia 2016 w kategorii PRO przypieczętował dobrym wynikiem na bardzo silnie obstawionych zawodach Ironman 70.3 Barcelona zajmując 7 m-ce. W Barcelonie pokonał m.in. Matt Trautman`a oraz Stuart Hays`a, wielokrotnych medalistów Ironman, ścisłą czołówkę dystansu IM 70.3 na świecie.

Miłosz SowińskiMiłosz Sowiński Miłosz Sowiński Miłosz Sowiński

Miłosz będzie najmłodszym zawodnikiem kategorii PRO startującym w Ironman 70.3 Australia oraz najmłodszym zakwalifikowanym zawodnikiem kategorii PRO w historii Ironman 70.3.

- Jestem dumny, że będę reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia. Kwalifikacja to dla mnie spełnienie sportowych marzeń oraz ukoronowanie ciężkiej pracy, którą wkładam w każdy trening od 5-ciu lat. Mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najszczęśliwszych dni w mojej dotychczasowej sportowej karierze. Oczywiście kwalifikacja to początek i nowe otwarcie, ale jestem przekonany, że tak jak do tej pory stanę na wysokości zadania i powalczę o czołowe pozycje. Przed Australią czeka mnie jeszcze kilka ważnych startów z Ironman 70.3 Gdynia na czele, gdzie zaczęła się moja droga do Australii - podkreśla Miłosz Sowiński. - Dziękuję wszystkim za codzienne wsparcie, to mnie napędza i pozwala stawiać sobie jeszcze bardziej ambitne cele - dodaje.

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł