Przełajowo Szlakiem Dzika

Dziesięć i pół kilometra trasy biegnącej głównie przez Puszczę Wkrzańską będą mieli do pokonania 8 sierpnia uczestnicy I Biegu Szlakiem Dzika. Ta nowa impreza biegowa skierowana dla tych wszystkich, którzy lubią średnie dystanse oraz przełaje.

Biegacze wystartują ze stadionu lekkoatletycznego OSiR w Policach, a zakończą rywalizację przy jeziorze Głębokim w Szczecinie. Lwia (a może raczej dzicza) część 10,5-kilometrowej trasy przebiega przez malownicze tereny Puszczy Wkrzańskiej. Jak tłumaczą organizatorzy poza walorami widokowymi leśne tereny będą naturalną osłoną dla biegaczy przed ewentualnie mocno grzejącym letnim słońcem.

Skąd nazwa biegu? Jak się okazuje dzik to król Puszczy Wkrzańskiej, który często wygląda na ścieżki, a nawet towarzyszy miejscowym biegaczom. Na szczęście nigdy nie zarejestrowano, żadnych ''biegowych'' wypadków z tym parzystokopytnym zwierzęciem w roli głównej, dlatego też to właśnie dzik został wybrany na maskotkę biegu.

Niestety ze względu na nieprzewidzianą przez organizatorów liczbę chętnych do startu w I Biegu Szlakiem Dzika lista startowa została zamknięta już 21 lipca. I tak oto lista startowa zawiera aktualnie 96 nazwisk.

Więcej informacji o biegu www.biegszlakiemdzika.za.pl