Biegowy weekend - 21-22 listopada

Pogoda może nie rozpieszcza, ale co to dla biegaczy! Kolejny biegowy weekend przed nami. Jest coś i dla ultrasów i dla fanów miejskich ścieżek!

Dziewicza Góra Biega!

Poznań, 21.11.2015 sobota

Dystans: 5, 10 km

II edycja Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Tradycyjnie na biegaczy czeka dobrze znana 5 kilometrowa pętla DGB. Większość osób wie, jak wymagająca jest ta trasa i jak potrafi dać w kość. Jednak jest też jednym z wielu autów zawodów. Stwierdzić można, że Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich, to prawdopodobnie najtrudniejszy bieg górski w Wielkopolsce.

SZCZEGÓŁY >>

4. edycja Tricity Ultra

Trójmiasto, 21.11.2015

Dystans: 80 km

Bieg dookoła Trójmiasta. Tricity Ultra. Bieg, który jest połączeniem codziennych biegowych ścieżek każdego aktywnego mieszkańca Trójmiasta. Trasa biegu zawiera w sobie to co w Trójmieście najbardziej reprezentatywne: ulica Długa i Neptun - symbol Gdańska, Europejskie Centrum Solidarności, PGE Arena - stadion goszczący mecze Euro 2012, nadmorska promenada od molo w Brzeźnie poprzez molo w Sopocie, aż po molo w Orłowie, słynny Orłowski klif, promenada w Gdyni, skwer Kościuszki z Błyskawicą i Darem Pomorza oraz dłuugi dłuugi fragment leśnych ścieżek po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

30 lokalizacja parkrun Polska

Augustów, 21.11.2015

Dystans: 5 km

W najbliższą sobotę nastąpi otwarcie parkrun w Augustowie i będzie to już 30 lokalizacja cosobotnich, bezpłatnych biegów parkrun Polska.

parkrunparkrun Maciej Drapella Maciej Drapella

Cykl biegów parkrun jest najszybciej rozwijającym się projektem biegowym nie tylko w Polsce, ale również i na świecie. W tym roku do "parkrunnowej" rodziny dołączyła Francja oraz Włochy i obecnie biegi parkrun organizowane są w 11 państwach.

Przełaje we Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach

21-22.11.2015,

Dystans: 5 km

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl biegów przełajowych, rozgrywanych na dystansie 5km. Sezon 2015/2016 trwa od września.

W najbliższą sobotę - 21 listopada odbędą się trzecie zawody we Wrocławiu.

Zawody odbywają się w Lesie Osobowickim . Trasa w całości prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest urozmaicona, ale nie należy do trudnych. W biegach startują zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w klubach, jak i amatorzy. Co ważne - nie ma limitu czasu, więc swoje możliwości mogą sprawdzać nawet zupełnie początkujący biegacze.

W Szczecinie cykl rozpoczął się w tym sezonie w trzeci weekend października. Kolejny bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę - 22 listopada.

City Trail w KatowicachCity Trail w Katowicach CityTrail.pl CityTrail.pl

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Szczecinie już od dwóch lat. Zawodnicy startują na dystansie 5km nad Jeziorem Szmaragdowym. W sezonie jest sześć biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy - nawet początkujący biegacz.

W najbliższą niedzielę - 22 listopada odbędą się trzecie zawody CITY TRAIL w Katowicach .

Zawody odbywają się nad stawami Janina i Barbara. Trasa w całości prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest urozmaicona, ale nie należy do trudnych. W biegach startują zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w klubach, jak i amatorzy. Co ważne - nie ma limitu czasu, więc swoje możliwości mogą sprawdzać nawet zupełnie początkujący biegacze.

Szczegóły na: CITYTRAIL.pl

10. Jubileuszowy Bieg ENTRE

Warszawa, 22.11.2015

Dystans: 10 km

Jubileuszowy bieg na 10. lecie klubu biegowego ENTRE.

Bieg na dystansie 10 kilometrów odbędzie się na wyznaczonej i zabezpieczonej pętli o długości 3,333 km po drogach spacerowych o nawierzchni mieszanej. Zawodnicy pokonują dobieg na pętlę i trzy pełne okrążenia. Trasa oznakowana będzie co 1 kilometr.

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.