10. Weekend Polska Biega - wiele biegów już za nami!

Mimo, że termin jubileuszowej edycji Weekend Polska Biega dopiero za tydzień, w całej Polsce odbyło się już mnóstwo biegów! Swoich sił próbowano w biegach przełajowych, górskich, upamiętniających wydarzenia historyczne, a także rodzinnych. Sprawdźcie sami!

Bielsko - Biała, 11.05.2014 r.

Na 186 biegaczy czekała 6,5 km trasa. Uczestnikom przyszło zmierzyć się ze  "Straconką", położoną 425 m n.p.m. Malownicza sceneria dzielnicy Bielska-Białej prowadziła prosto na szczyt Magurka. Wbiec na niego nie było łatwo, gdyż znajduje się on 909 m n.p.m. Wszyscy przekroczyli linię mety, a na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Najstarszym uczestnikiem był 70-letni Roman Chomicki.

Czernichów, 09.05.2014 r.

Dla upamiętnienia 69. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, już po raz ósmy odbył się Przełajowy Bieg Zwycięstwa. Na dystansie 2,8 km rywalizowało ze sobą 73 uczniów. Obowiązywał podział na kategorie wiekowe. Gimnazjaliści i licealiści okrążali górę Chełm, biegnąc po leśnych ścieżkach. Start i meta znajdowały się na terenie boiska sportowego LKS Wisła Czernichów. W obsługę biegu zaangażowali się druhowie z czernichowskiej Ochotniczek Straży Pożarnej. Na zwycięzców czekały okolicznościowe puchary, medale oraz dyplomy.

Dąbrowa Górnicza, 11.05.2014 r.

Trasę głównego biegu skrócono do 5 km, dzięki czemu uzyskała ona atest PZLA! Jednocześnie na 6-kilometrowej trasie zmierzyli się miłośnicy Nordic Walking. Na starcie, przy jeziorze Pogoria III, stanęło 187 zawodników. Punktualnie o 11:00 wybiegł pierwszy zawodnik, pozostali w odstępach 20 sek. W czasie gdy dorośli toczyli walkę na trasie, najmłodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w IX Biegu Przedszkolaka. Wyznaczono dla nich 150 m odcinek. Pojawiło się aż 130 młodych adeptów biegania!

Biegano także w Chotomowie, gdzie rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w V Chotomskim Powitaniu Wiosny. Imprezie przyświecał również szczytny cel. Dla domu dziecka w Chotomowie zbierano środki czystości. Dzięki wolontariuszom z Fundacji "Wchodzę w to" zebrano także zużyte tusze, tonery, baterie oraz telefony komórkowe. Wszystko to dla Agnieszki Sałanowskiej, którą czeka bardzo droga operacja wzroku.

Gołdap, 11.05.2014 r.

Również w Gołdapi bawiły się całe rodziny! Zorganizowano tam już XVIII Bieg Zwycięstwa, czyli bieg sztafetowy. Zawodnicy mieli do pokonania od 200 do 5000 metrów. Odbył się także bieg przedszkolaków, który przyciągnął najliczniejszą grupę kibiców, a każdy z najmłodszych biegaczy oprócz medalu otrzymał i słodką niespodziankę. Natomiast w biegu głównym rywalizowano o puchary, medale, dyplomy, nagrody pieniężne i rzeczowe.

10. Weekend  Polska Biega .

Już za tydzień, w dniach 23-25 maja, w całej Polsce odbędą się setki biegowych imprez w ramach Weekendu Polska Biega. Będą profesjonalne zawody z frekwencją liczoną w tysiącach, ale także mniejsze biegi dla  dzieci i młodzieży czy spontaniczne biegowe spotkania grup przyjaciół. Wymyślcie swój pomysł na bieg i dołączcie do nas!

Na mapie tegorocznej edycji Weekendu Polska Biega mamy już ponad 500 biegów.  Panel rejestracyjny będzie działał aż do 24 maja, ale nie zwlekajcie do ostatniej chwili i zgłoście swoją inicjatywę już teraz!

Na naszej stronie są dostępne  materiały dla organizatorów - plakaty, numery startowe i dyplomy. Znajduje się tam także regulamin akcji oraz poradnik, "Jak zorganizować bieg".

Sprawdź koniecznie, jakie biegi odbędą się w ramach 10. Weekend Polska Biega!

Biegi studenckie

Cykl biegów typu parkrun

Biegiem na staż. "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!"

II Piątka dla Bartka w Kielcach