Gwiazdy biegają po śniegu ... na Targówku

To nie jest nazwa nowego programu telewizyjnego. To trzecia runda cyklu zawodów w biegach przełajowych rozgrywanych na warszawskim Targówku. W ostatnią niedzielę, 21 lutego, po zaśnieżonych i oblodzonych ścieżkach Lasku Bródnowskiego biegało ponad 80 osób. Wśród nich czołówka warszawskich biegaczy.

W biegu uczestniczyła także Beata Sadowska, dziennikarka TVP2, prywatnie zapalona biegaczka i promotorka ekologicznego stylu życia.

- Po pierwszym kółku myślałam, że na tym skończę. To był pierwszy bieg po tym, jak na dwa dni złożyłam się do łóżka i nie mogłam wstać - mówiła na mecie Beata Sadowska. - A jednak wstałam i było warto - super atmosfera, genialna organizacja, no i te szklane butelki/słoiki dzielnie przytargane jako wpisowe. Gratuluję wszystkim, którzy przekroczyli metę, bez względu na czas. Fajnie, że chce Wam się chcieć. Do zobaczenia 7-go marca!

Do roli biegowej gwiazdy na Targówku aspiruje Sylwester Kuśmierz, aktualny lider klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn. Zawodnik z grupy biegowej Byledobiec, pomimo ciężkich warunków na trasie, bardzo wyraźnie pokonał swoich rywali - Piotra Łobodzińskiego i Ryszarda Piwko. Wśród kobiet pasjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy Anną Pawłowską-Pojawą, liderką po dwóch rundach, a kolejnymi zawodniczkami - Marzeną Opowicz i Iwoną Świercz. W trzeciej rundzie Marzena nie dała szans koleżankom, pewnie zwyciężyła i jest pierwsza w klasyfikacji generalnej kobiet. Zapowiada się kolejna biegowa gwiazda.

Wyniki trzeciej rundy:

1. Sylwester Kuśmierz, 2. Piotr Łobodziński, 3. Ryszard Piwko

1. Marzena Opowicz, 2. Iwona Świercz, 3. Anna Pawłowska-Pojawa

Za dwa tygodnie ostatnia, finałowa runda. Zwycięzcy w nagrodę pojadą do Księstwa Monako na zawody biegowe w półmaratonie i na 10km. Dodatkowo 2 pakiety wyjazdowe zostaną rozlosowane wśród zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich czterech rundach.

Start w biegach nic nie kosztuje. W ramach wpisowego uczestnicy muszą przynieść posegregowane surowce wtórne, inne na każdą z rund: butelki PET, puszki ALU, szkło i papier. Podczas ostatnich zawodów zebrano ponad 600 różnych opakowań szklanych, które zostały wywiezione do recyklingu.

Wszystkie biegi rozgrywane są w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku, w godzinach 11:00 - 13:00. Biuro zawodów jest czynne od 09:30. Szczegółowe informacje znajdują się na stronieToyotaEkoMaraton

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym społeczności, w których działają na co dzień. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa - Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

Kontakt:

Michał Horodeński

0 601 988 493

michal@ekobiegi.pl