Przynieśli makulaturę, wybiegali Monako

Cztery zimowe rundy za nami. 40 km przez mrozy i śniegi. Czwórka biegaczy wygrała nagrodę w postaci wyjazdu na zawody biegowe w Monako

Zakończyły się eliminacje Toyota EkoMaraton. Po raz pierwszy taka impreza odbyła się w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku. Przez dwa miesiące biegacze ścigali się na zimowej trasie o długości 10 km. W sumie przebiegli prawie dystans maratoński - 40 km. W nagrodę najlepsi oraz szczęśliwie wylosowana dwójka pojedzie do Księstwa Monako, by pierwszy dzień wiosny świętować - a jest co! - w półmaratonie i w wyścigu na 10 km. Reprezentację Polski poprowadzi Beata Sadowska, dziennikarka TVP2.

W czwartej rundzie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Sylwester Kuśmierz. Nie dał żadnych szans rywalom, w dodatku pobił swoje dotychczasowe wyniki i uzyskał czas 00:35:07. Wśród kobiet świetnie zaprezentowała się Marzena Opowicz. Wygrała pewni, utrzymała pozycję liderki w klasyfikacji generalnej, a przy okazji pobiła rekord życiowy - 00:45:36).

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej :

Kobiety:

1. Marzena Opowicz

2. Anna Pawłowska-Pojawa

3. Iwona Świercz

Mężczyźni:

1. Sylwester Kuśmierz

2. Ryszard Piwko

3. Andrzej Piotrowski

Uczestnicy w ramach wpisowego na Toyota EkoMaraton przynosili surowce wtórne. Czwarta runda upłynęła pod znakiem makulaturę. Każdy musiał przynieść przynajmniej kilogram.

Taka forma opłaty startowej spodobała się biegaczom. Dzięki EkoMaratonowi zebraliśmy bardzo dużo posegregowanych surowców wtórnych; wszystkie poszły do recyklingu. Mamy teraz swoją wewnętrzną walutę. - dodaje Stefan Stefański, jeden z organizatorów zawodów - Wielkie podziękowania należą się naszym sponsorom, którzy wzięli na siebie cały ciężar związany z finansowaniem biegów.

Toyota EkoMaraton łączy pasję biegania i działania proekologiczne. Ideę podchwycili inni partnerzy, oprócz Toyota Motor Poland, sponsorami są: Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa-Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

Szczegółowe informacje: