Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Legenda wraca do AC Milan. Duże zmiany w zespole Krzysztofa Piątka

Zvonimir Boban wraca do AC Milan! Były piłkarz będzie doradcą zarządu do spraw sportowych w mediolańskim klubie. Ale to nie koniec zmian w zespole Krzysztofa Piątka. Nowym dyrektorem technicznym Milanu został Paolo Maldini.

AC Milan nie awansował do Ligi Mistrzów i właśnie przechodzi letnią rewolucję. Z klubu odszedł Gennaro Gattuso, którego na stanowisku trenera pierwszego zespołu ma zastąpić Marco Giampaolo z Sampdorii Genua. Na oficjalne potwierdzenie tej informacji kibice Milanu wciąż czekają, ale w piątek klub ogłosił zmiany w zarządzie. Nowym doradcą do spraw sportowych został Zvonimir Boban, który był piłkarzem Milanu w latach 1992-2001. W tym czasie zagrał w 251 meczach, strzelił 30 goli i wywalczył 9 trofeów.

Zobacz wideo

To nie koniec zmian. Nowym dyrektorem technicznym Milanu został Paolo Maldini, który zastąpił na tym stanowisku Leonardo. Wcześniej Maldini był odpowiedziany za rozwój sportowy mediolańskiego klubu. 50-latek to wielka legenda Milanu, w którym grał przez całą swoją sportową karierę (1985-2009). Z mediolańskim klubem wygrał aż 26 pucharów.

AC Milan zajął w minionym sezonie Serie A piąte miejsce. Piłkarzem mediolańskiego klubu jest Krzysztof Piątek, napastnik reprezentacji Polski.