Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek i kulisy jego transferu do Milanu. Poznaliśmy szczegóły

Krzysztof Piątek jest coraz bliższy przejścia do zespołu AC Milan. Włoski portal Calciomercato.com zdradził kulisy jego transferu.
Zobacz wideo

Genoa i Milan są blisko porozumienia w zakresie transferu Krzysztofa Piątka. Ostateczne szczegóły transakcji mają zostać ustalone we wtorek. Dzień wcześniej oba zespoły zmierzą się ze sobą na stadionie Luigi Ferraris w Genui w spotkaniu 20. kolejki Serie A.

W ostatnich dniach toczyły się intensywne negocjacje między klubami. Genoę reprezentowali w nich prezes Enrico Preziosi, dyrektor generalny Alessandro Zarbano oraz dyrektor wykonawczy Giorgio Perinetti. Po stronie Milanu w rozmowach brali udział dyrektor sportowy Leonardo oraz dyrektor generalny Ivan Gazidis. W spotkaniach uczestniczyli także przedstawiciele polskiego napastnika. 

Krzysztof Piątek od wtorku w Milanie?

Jak informują włoscy dziennikarze, transakcja jest już prawie gotowa. - Jeśli nie będzie żadnych zwrotów akcji, Piątek zostanie we wtorek sprzedany do Milanu - podał portal Calciomercato.com. Transfer ma kosztować mediolańczyków 35 mln euro plus premie. Ostateczna kwota może się jednak zmienić z uwagi na szczegóły, które mają być jeszcze ustalone. Genoa chciałaby bowiem pozyskać z Milanu Alena Halilovicia lub Andreę Bertolacciego. Transfer któregoś z nich jest jednak skomplikowany i od tego ma zależeć ostateczna cena za Piątka. Piątek może zostać najdroższym polskim piłkarzem. Na razie najwięcej zapłacono za Arkadiusza Milika, który z Ajaksu do Napoli przeszedł za 32 mln euro.

Krzysztof Piątek ma zastąpić Gonzalo Higuaina

Polski zawodnik podpisze z Milanem pięcioletni kontrakt. Ma zarabiać niecałe 2 mln euro rocznie + bonusy uzależnione od jego występów i postawy drużyny. Włosi przekonują, że Piątek z wielkim entuzjazmem przeniesie się do Mediolanu. Działacze z San Siro obserwowali go od kilku tygodni, gdy tylko okazało się, że Gonzalo Higuain może przenieść się do Chelsea Londyn.