Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Messi naciska na prezesa Barcelony. Złamią przez to porozumienie z Griezmannem?

Prezes FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu miał rozmawiać z Lionelem Messim w sprawie powrotu Neymara do "Dumy Katalonii". W ten sposób miałby upaść temat transferu Antoine'a Griezmanna do mistrza Hiszpanii.

Jak informują hiszpańskie media, Josep Maria Bartomeu miał rozmawiać z Lionelem Messim na temat powrotu Neymara do FC Barcelony. Według nich, działacze "Dumy Katalonii" sprawdzają możliwość sprowadzenia Brazylijczyka, który odszedł w 2017 roku do PSG za kwotę 222 milionów euro.

Zobacz wideo

Jedna z możliwości zakłada włączenie w operację Antoine'a Griezmanna. Działacze mistrza Hiszpanii chcą wytransferować go do PSG na podstawie porozumienia zawartego z Francuzem w marcu tego roku, zgodnie z którym miał trafić na Camp Nou po 1 lipca, gdy spadnie wartość klauzuli jego wykupu z 200 do 120 milionów euro. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby zawodnik Atletico zgodził się na ponowną zmianę swoich planów.

Jednym z ważnych argumentów na powrót Neymara do Barcelony ma być zdanie Lionela Messiego. W rozmowie z Bartomeu miał podkreślić, że to właśnie z Brazylijczykiem i Suarezem w ataku zdobyli ostatni tytuł Ligi Mistrzów, w Berlinie w 2015 roku. Dodatkowo sam prezes PSG przyznał w ostatnich dniach, że Neymar może odejść, jeśli pojawi się odpowiednio wysoka oferta.

Szanse na transfer Brazylijczyka wzrosną, jeśli uda się znaleźć działaczom Barcelony sposób na odzyskanie 120 milionów euro przeznaczonych na transfer Griezmanna, które stanowiłyby blisko połowę kwoty potrzebnej na zakup Neymara. Pewne jest, że jeśli dojdzie do porozumienia między PSG a "Dumą Katalonii", piłkarz będzie musiał obniżyć swoją pensję z obecnych 36,8 euro na sezon.

Więcej o: