Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

L'Equipe: Władze PSG gotowe, by sprzedać jedną z gwiazd. Jest jeden warunek

Poniedziałkowe wydanie L'Equipe informuje, że prezydent PSG Nasser Al-Khelafi może zmienić swoje stanowisko i zgodzić się na sprzedaż Neymara, jeśli na stole pojawi się odpowiednio wysoka oferta. Nie jest tajemnicą, że gwiazda Paryżan marzy o powrocie do Hiszpanii.
Zobacz wideo

– Piłkarze będą musieli jeszcze poważniej podchodzić do swoich obowiązków. Wszystko musi się zmienić. Będą musieli robić więcej, pracować więcej... Nie przyszli tu dla zabawy. Jeśli się nie zgadzają, to mają otwarte drzwi. Ciao! Nie chcę dłużej znosić gwiazdorskiego zachowania – powiedział prezes Paris Saint-Germain Nasser Al Khelaifi w rozmowie z "France Football", a jego słowa nie przeszły we Francji bez echa. Dziennikarze "L'Equipe" sugerują nawet, że takie stanowisko Katarczyka może oznaczać, że PSG jest coraz bardziej skłonne, by pozwolić Neymarowi na transfer

L'Equipe: Władze PSG gotowe, by sprzedać Neymara. Jest jeden warunek

Kilku ostatnich miesięcy Brazylijczyk z pewnością nie będzie wspominał zbyt miło. Oskarżenie o gwałt, strata kapitańskiej opaski w reprezentacji, bójka z kibicem po przegranym finale krajowego pucharu... Zdaniem "L'Equipe" kierownictwo PSG jest już coraz bardziej zmęczone pozaboiskowymi wybrykami 27-latka. Co więcej, mistrzowie Ligue 1 widzą w roli przyszłego lidera zespołu Kyliana Mbappe, pomimo tego, że to za Neymara zapłacono rekordowe 222 miliony euro. Najdobitniej świadczy o tym fakt, że 20-letni mistrz świata, wraz z Marquinhosem i Marco Verrattim, znajduje się na liście piłkarzy, których francuski klub nie zamierza sprzedawać za żadne pieniądze.

 

Agent Neymara Pini Zahavi miał już uruchomić swoje kontakty i sonduje obecnie ewentualne kierunki transferu. Z informacji dochodzących z otoczenia Brazylijczyka jasno wynika, że nie jest on szczęśliwy w Paryżu i chciałby kontynuować karierę w Hiszpanii. Jak sugeruje "L'Equipe" PSG zgodziłoby się na transfer swojej gwiazdy, jeśli na stole pojawiłaby się odpowiednio wysoka oferta ("oferta XXL"). Sytuację Brazylijczyka pilnie obserwuje FC Barcelona, która, poza pieniędzmi, mogłaby też zaoferować jednego ze swoich graczy. W przeszłości klub z Parc des Princes mocno zabiegał na przykład o Ivana Rakiticia.