The Times: Lewandowski zamieszany w transfer Ronaldo. "Zostały mi 3-4 lata"

Robert Lewandowski wciąż chce opuścić Bayern Monachium w letnim oknie transferowym. Niewykluczone, że mistrzowie Niemiec zastąpią go Cristiano Ronaldo, który chce odejść z Manchesteru United, jeśli pojawi się satysfakcjonująca oferta - informuje "The Athletic" oraz "The Times".

Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium jeszcze w trakcie letniego okna transferowego. Najbardziej zainteresowana pozyskaniem kapitana reprezentacji Polski jest FC Barcelona, której najnowsza oferta wynosi niemal 50 milionów euro. Ta oferta jednak nie satysfakcjonuje Bayernu i niewykluczone, że do Monachium wpłynie kolejna oferta od Barcelony. Niewykluczone, że mistrzowie Niemiec zastąpią Lewandowskiego wielką gwiazdą.

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

Cristiano Ronaldo chce odejść z Manchesteru United. Może zastąpić Lewandowskiego w Bayernie Monachium

David Ornstein z "The Athletic" oraz Duncan Castles z "The Times" zgodnie informują, że Cristiano Ronaldo chce odejść z Manchesteru United w przypadku pojawienia się satysfakcjonującej oferty w trakcie letniego okna transferowego. Portugalczyk chce występować w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów oraz walczyć o trofea i uważa, że zostały mu trzy-cztery lata gry na najwyższym poziomie. Umowa Cristiano Ronaldo z Manchesterem United jest ważna do końca czerwca 2023 roku.

W gronie klubów zainteresowanych Cristiano Ronaldo jest Bayern Monachium, natomiast klub wstrzymał swoje działania do momentu rozwiązania sprawy z Robertem Lewandowskim. "The Times" uważa, że obecnie Barcelonę i Bayern Monachium dzieli około 20 milionów euro. Poza tym pojawiła się możliwość transferu Ronaldo do Chelsea, a Jorge Mendes, reprezentujący interesy Portugalczyka, spotkał się w zeszłym tygodniu z Toddem Boehlym, nowym właścicielem Chelsea. "The Athletic" pisze, że trzecim klubem zainteresowanym sprowadzeniem Cristiano Ronaldo jest Napoli.

Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru United w sierpniu zeszłego roku, odchodząc z Juventusu za około 15 milionów euro oraz osiem milionów euro bonusów. Portugalczyk zagrał 38 meczów w poprzednich rozgrywkach, w których zdobył 24 bramki i zanotował trzy asysty.

Więcej o: