Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United zaprezentował koszulki na nowy sezon. Horrendalne ceny

Manchester United zaprezentował koszulkę na sezon 2017/2018. Kibicom Czerwonych Diabłów nie przypadła ona do gustu. Fani drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho są zszokowani, że za nowy trykot trzeba zapłacić niemal 90 funtów.

Tym razem firma Adidas, która przygotowuje stroje Manchesteru United, postanowiła nawiązać do dawnych uniformów z kołnierzykiem zapinanym na guzik. W przeciwieństwie do zeszłorocznych koszulek charakterystyczne białe paski znalazły się nie po bokach strojów, ale na ramionach. Na rękawach koszulek pojawiły się także czarno-białe wstawki, które nie do końca spodobały się fanom.

- Koszulka wygląda okropnie. Nie podobają mi się te paski na górze. Wygląda to strasznie biednie. Nigdy jej nie kupie - pisze jeden z brytyjskich fanów pod informacją o nowych trykotach. 

Wielu kibiców zauważa, że cena, która wynosi 89,95 funta jest zupełnie nieadekwatna do jej jakości. - Cena jest absolutnie obrzydliwa - pisze fan Manchesteru na Twitterze.

Ceny koszulek piłkarskich rosną z każdym rokiem, co odbija się na zagranicznych kibicach, którzy często nie mogą sobie pozwolić na oficjalne trykoty. Trzeba jednak zauważyć, że minimalne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii wynosi 7.50 funta na godzinę. Oznacza to, że pracujący za najniższą stawkę fan Manchesteru, musi spędzić w pracy tylko 12 godzin, by kupić nową koszulkę swojej ulubionej drużyny. Wyliczenie jest czysto spekulacyjne, bo od całej wypłaty trzeba oczywiście odjąć liczne podatki. 

Zobacz wideo