Rooney: Daliśmy Man City lekcję futbolu

Wayne Rooney powiedział, że Manchester United dał swoim rywalom z zza miedzy bolesną lekcję futbolu. W niedzielnym meczu o Tarczę Wspólnoty United pokonali Manchester City 3:2, mimo że do przerwy przegrywali dwoma bramkami.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Przed nowym sezonem Premier League, który startuje w najbliższą sobotę uważa się, że City jest jednym z głównych rywali United do tytułu mistrzowskiego. Rooney twierdzi, że rezultat i obraz gry niedzielnego spotkania pokazuje, która drużyna jest lepsza.

City strzeliło dwa gole w pierwszej połowie, ale szybko straciło przewagę. Gola na wagę tarczy strzelił w doliczonym czasie gry Nani, który skorzystał z nieporozumienia pomiędzy Vincentem Kompanym a Gaelem Clichym.

- Muszę powiedzieć, że według mnie to była lekcja futbolu. Wielkie zwycięstwo mistrzów - napisał Rooney na Twitterze. - Myślę, że to pokazuje kto ma najlepszy zespół. Dominowaliśmy przez cały mecz. Oni mieli pięć minut, kiedy zdobyli dwie bramki i nic poza tym - pisze napastnik Czerwonych Diabłów.

- Szanse, które sobie stworzyliśmy i nasi młodzi piłkarze - to było absolutnie fantastyczne. Szacunek dla całej drużyny za postawę. Oni nie przyjmują do wiadomości, że jest po meczu. Zaliczyliśmy świetny powrót i wygraliśmy. Wynik jest zasłużony, ponieważ nasze podania i nasze okazje bramkowe były fantastyczne - twierdzi Rooney.

W niedzielę, drugiego dnia pierwszej kolejki nowego sezonu Manchester United podejmuje na wyjeździe West Bromwich Albion. Dzień później Man City gra u siebie z beniaminkiem, Swansea.

Romelu Lukaku przechodzi do Chelsea ?

Więcej o: