Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Lech Poznań vs KRC Genk. Jóźwiak najlepszy, Skandynawowie poniżej swojego poziomu [OCENY]

Lech Poznań przegrał z KRC Genk 1:2. Odpadł tym samym z eliminacji Ligi Europy. Przeciwnik z Belgii był piłkarsko dużo lepszy. Zawodnicy Lecha starali się zniwelować różnicę walką i zaangażowaniem. Skala ocen 1-6.

Jasmin Burić 4

Przy obu golach bez szans. W kolejnym meczu pokazuje, że Ivan Djurdjević miał rację stawiając na niego w najważniejszych meczach. Kilka razy efektownymi interwencjami zatrzymywał napastników Genku. Był we czwartek kapitanem Lecha i sprawdził się w tej roli.

Nikola Vujadinović 3

Wskoczył do składu w ostatniej chwili, bo trzeba było zastąpić Wołodymyra Kostewycza. Początek miał bardzo słaby. Był nieskoncentrowany, popełniał proste błędy techniczne. Wahał się czy atakować rywali. W dalszej części meczu był dużo spokojniejszy. Stwarzał zagrożenie przy stałych fragmentach gry.

Thomas Rogne 2+

Grał niecałe pół godziny. Trafił na fragment meczu, w którym cały zespół był bardzo nerwowy. Spóźniony faulował Malinowskiego tuż przed polem karnym. Szczęśliwie dla Lecha, Ukrainiec nie wykorzystał rzutu wolnego.

Maciej Orłowski 3

Po wejściu na boisko zastąpił Rogne. Zagrał na prawej obronie. Nie popełnił tak poważnego błędu jak w pierwszym meczu. Brakowało mu celności przy dośrodkowaniach i „siły przebicia” w ataku.

Rafał Janicki 3

Pod koniec pierwszej połowy był tak pochłonięty walką o piłkę, że ruszył do pressingu aż pod pole karne rywala. Jego brak w defensywie rywale szybko wykorzystali – stworzyli groźną sytuację. W pozostałych akcjach był już spokojniejszy. Asekurował Orłowskiego i kilka razy przerywał akcje rywala.

Vernon De Marco 3+

Zaczął mecz jako wahadłowy i nieźle sobie poradził. Po jego dośrodkowaniach Lech stwarzał jedyne w pierwszej połowie okazje dogodne do zdobycia gola. Po przejściu na lewą obronę rzadziej angażował się w akcje ofensywne. W obronie bez większych błędów.

Kamil Jóźwiak 4+

Był najlepszym piłkarzem „Kolejorza”. Odważnie wchodził w drybling, mijał Maehle i stwarzał okazje kolegom. Imponował szybkością, zadziornością i dobrym przygotowaniem fizycznym. Takimi meczami pracuje na transfer do lepszego zespołu.

Tomasz Cywka 4

Strzelił gola kontaktowego. Przez resztę meczu oddawał się obowiązkom w defensywie. Był dynamiczny i agresywny. Gdy odebrał piłkę, oddawał ją Tibie lub Gajosowi.

Pedro Tiba 4

Próbował odważnych podań. Brał na siebie rozegranie piłki. Do zdobycia bramki zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Strzelając sprzed pola karnego trafił w boczną siatkę. Nie unikał walki w środku pola.

Maciej Gajos 3

Był ustawiony wyżej niż zazwyczaj. Za swoimi plecami miał Cywkę i Tibę, którzy bardziej od niego pracowali w destrukcji. Nie bał się podejmować ryzyka, ale czasami skutkowało to brakiem precyzji.

Joao Amaral 3+

Ależ on się nabiegał. Pierwszy ruszał do szalonego pressingu zakładanego na obrońcach Genku. Pokazywał to, z czego kibice zdążyli go już poznać. Jest dobrze wyszkolony technicznie, szybki. Brakowało z jego strony konkretów.

Christian Gytkjaer 2+

Gdy angażował się w rozegranie bywał niedokładny. Niecelnie podawał, a przy przyjęciach piłka mu odskakiwała. Przez cały mecz pochłonięty był fizyczną walką z obrońcami. Mało w tym było futbolu – więcej przepychania i walki łokciami.  

Darko Jevtić i Paweł Tomczyk pojawili się na boisku w końcówce meczu. Obaj nie mieli okazji się wykazać.