Onyszko przed meczem Wisły z Odense: Tacy gracze jak Iliev czy Melikson robią różnicę

Przed czwartkowym meczem Ligi Europejskiej pomiędzy Wisłą Kraków i Odense, były wieloletni bramkarz duńskiej drużyny Arkadiusz Onyszko na łamach ?Przeglądu Sportowego? próbuje oszacować szanse obu zespołów na wygraną. - Piłkarsko Wisła jest drużyną lepszą - ocenia Onyszko.

Arkadiusz Onyszko w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" twierdzi, że Wisła Kraków jest faworytem czwartkowego starcia z duńskim Odense w ramach meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej. - W takiej formie jak z Poznania [Wisła pokonała Lecha 1:0 - red.], Wisła powinna sobie poradzić - prognozuje Onyszko, który w Odense spędził pięć lat.

Jeżeli chodzi o porównanie stylu gry obu ekip - Onyszko określa grę mistrza Polski jako "kombinacyjną i techniczną" a duński zespół gra według niego "po angielsku" - siłowo, z przeważającą ilością długich i górnych piłek.

W składzie Wisły jest także więcej umiejętności. - Piłkarsko Wisła jest drużyną lepszą. Ma takich graczy jak Iliev czy Melikson. Oni robią różnicę - przyznaje Arkadiusz Onyszko.

Mecz Wisły z Odense rozpocznie się w czwartek o godzinie 21.05.

Wisła odpada, Wisła się tłumaczy. Jak tym razem?

Więcej o: