Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener mistrzów Polski rozczarowany po Superpucharze. "Nie można tak wygrać meczu"

- Nie można wygrać meczu, kiedy traci się bramki tak w prosty sposób. Myślę, że to było decydujące - powiedział Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice, który w sobotę przegrał 1:3 z Lechią Gdańsk mecz o Superpuchar Polski.

Tradycji stało się zadość. Mistrz Polski czwarty rok z rzędu przegrał mecz o Superpuchar. Tym razem Piast Gliwice, który w sobotę wieczorem na swoim stadionie poległ 1:3. - Gratuluję Lechii Gdańsk zdobycia Superpucharu. Nam się nie udało. Przyszedł ten dzień, w którym przegraliśmy mecz. Nie miało to miejsca od marca - przypomniał Waldemar Fornalik.

Zobacz wideo

Fornalik: Nie mogliśmy nie myśleć o tym meczu

Szkoleniowiec Piasta stwierdził, że decydujący o wyniku meczu był sposób, w jaki gliwiczanie stracili bramki. - Na początku obu połów Lechia strzeliła gole. Nie można wygrać meczu, kiedy traci się bramki tak w prosty sposób. Również gra nie była tak płynna, jak do tego przyzwyczailiśmy - przyznał Fornalik, który w sobotę zrobił kilka zmian w składzie, by dać odpocząć zawodnikom przed środowym rewanżem z BATE Borysów w Lidze Mistrzów. - Nie mogliśmy nie myśleć o meczu środowym, stąd rotacja. Na pewno w środę skład będzie wyglądał inaczej - dodał. Mecz Piast - BATE w środę o 20.