Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Patrice Evra szczerze o swoim dzieciństwie. "Błagałem o pieniądze"

Patrice Evra przyznaje, że kiedyś musiał błagać o pieniądze, ponieważ nie miał nawet na kanapkę. W wywiadzie Francuz wrócił do czasów dzieciństwa i opowiedział o najcięższych momentach.

Patrice Evra jest jedną z barwniejszych postaci znanych ze świata piłki nożnej. W swojej karierze grał dla najlepszych europejskich klubów, jak Manchester United czy Juventus Turyn. W rozmowie z "UTD Podcast" Francuz wspominał o swoim dzieciństwie, w którym nie miał tylu pieniędzy co teraz.

- Nie boję się mówić o tym, że błagałem pod sklepem o pieniądze. Stałem tam i gdy tylko kogoś spotkałem, mówiłem "Mogę prosić o jeden euro?". Czasami dostawałem pieniądze, a czasami nie. Potrzebowałem ich tylko po to, żeby kupić sobie kanapkę - wspomina Patrice Evra znany ze swoich filmików na Instagramie.

 

Patrice Evra opowiada o trudnym dzieciństwie i problemach z nim związanych

Na życie Patrice'a Evry duży wpływ miała jego sytuacja w domu. Piłkarz ma wiele braci i sióstr, dlatego nie miał czasami co jeść. Swoje dzieciństwo spędził na ulicach Paryża, tam również zaczął stawiać swoje pierwsze piłkarskie kroki. 

- Będąc szczerym, to było trudne dzieciństwo, ponieważ mam wielu braci i sióstr. Życie na ulicy nie było łatwe. Żyłem w Paryżu ale mieszkałem na ulicy i czasami nie miałem nawet czego zjeść. Pamiętam, że mój brat Dominik pracował w McDonaldzie, więc chodziłem do niego, gdy miał przerwę obiadową. Oddawał mi swoje jedzenie - opowiedział Francuz. 

Patrice Evra pozostawał jednak szczęśliwy. Jak sam twierdzi, nie zmieniłby swojego życia, ponieważ to ono go ukształtowało. - Zawsze byłem szczęśliwy i czułem, że jestem szczęściarzem. Nie zmieniłbym niczego, zostawiłbym wszystko bez zmian, ponieważ to zbudowało mnie takim, jakim jestem - opowiada były obrońca Manchesteru United.

38-latek oficjalnie na emeryturę przeszedł w lipcu 2019 roku. Wcześniej przez rok nie grał w żadnym klubie. Patrice Evra w swojej karierze zagrał w ponad 700 meczach, najwięcej w Premier League oraz Ligue 1. Obecnie nie jest w żaden sposób związany z żadnym klubem. Kilka miesięcy temu zapowiadał, że chciałby zdobyć licencję trenera UEFA A. 

Zobacz wideo