Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najładniejsze gole w historii Ligi Mistrzów. Na pewno?

Gol strzelony przewrotką przez Erana Zahaviego we wczorajszym meczu Ligi Mistrzów Olympique Lyon - Hapoel Tel Aviv (2:2), to z pewnością jedna z najładniejszych bramek w historii tych rozgrywek. Przy tej okazji swoją ''piątkę'' najefektowniejszych trafień Champions League przedstawił serwis 101greatgoals.com. Ładniejszych nie znaleźli?

Eran Zahavi strzela gola Lyonowi

Na początek wspomniany wyczyn Zahaviego. Zawodnik Hapoelu nie tylko zapewnił swojej drużynie remis 2:2 w meczu z Lyonem, ale na dodatek zrobił to w bardzo efektowny sposób.

Lucho Gonzalez strzela HSV

Wczorajsza bramka podziałała mobilizująco na dziennikarzy serwisu 101greatgoals.com. Do dyskusji o golu Zahaviego dołączyli swoją subiektywną piątkę najładniejszych bramek w historii Ligi Mistrzów. Listę otwiera trafienie Lucho Gonzaleza z meczu HSV Hamburg - FC Porto (1:3) z fazy grupowej sezonu 2006/2007.

Claudio Lopez bezlistosny dla bramkarza PSV

 

W zestawieniu znalazło się też to trafienie Claudio Lopeza z meczu PSV Eindhoven - Valencia (1:1) z rozgrywek grupowych w sezonie 1999/2000.

''Dziwny'' gol Coridona

Jest też gol z kategorii ''dziwnych'', czyli bramka zdobyta piętą(?), podbiciem(?) przez Charlesa-Edouarda Coridona z PSG w wygranym 2:0 meczu z FC Porto (faza grupowa 2004/2005).

Petarda Almeidy

Kolejne trafienie, to atomowe kopnięcie z rzutu wolnego w wykonaniu Hugo Almeidy. Popis Portugalczyka miał miejsce w sezonie 2005/2006 w przegranym przez jego Porto 1:2 wyjazdowym meczu z Interem.

Nożyce Bressana

Na koniec przewrotka/nożyce autorstwa Mauro Bressana z meczu Fiorentina - Barcelona. Spotkanie rozegrane w fazie grupowej sezonu 1999/2000 skończyło się remisem 3:3. Tak wygląda ''piątka'' najładniejszych goli wg. 101greatgoals.com. Ale czy na pewno najładniejszych?

Więcej o: