Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Rewolucja kadrowa w Wiśle Kraków?

Aż 12 zawodników może zimą opuścić klub 13-krotnego mistrza Polski. Piłkarzom "Białej Gwiazdy" za pół roku kończą się dotychczasowe umowy i już teraz mogą oni negocjować kontrakty z nowymi klubami.
O sytuacji w Wiśle pisze "Gazeta Krakowska". Z końcem czerwca wygasają umowy Łukasza Załuski, Michała Miśkiewicza, Michała Buchalika, Mateusza Zająca, Arkadiusza Głowackiego, Richarda Guzmicsa, Bobana Jovicia, Krystiana Kujawy, Rafała Boguskiego, Alana Urygi, Pawła Brożka i Mateusza Zachary. W tym gronie jest aż siedmiu piłkarzy podstawowego składu!

Sytuacja w Wiśle jest bardzo niepewna. Na razie nie wiadomo czy w rundzie wiosennej drużynę poprowadzi duet Kazimierz Kmiecik - Radosław Sobolewski, który przejął zespół po odejściu Dariusza Wdowczyka. Nie wiadomo też jak w najbliższych miesiącach wyglądać będzie kadra "Białej Gwiazdy".

Klub nie poinformował jeszcze o przedłużeniu umowy z którymkolwiek z piłkarzy, co oznacza, że mogą oni negocjować kontrakty z nowymi pracodawcami, które obowiązywałyby od 1 lipca. Niewykluczone też, że krakowiacy, którzy są w złej sytuacji finansowej, zdecydują się na sprzedaż któregoś z wymienionych zawodników, gdyż zimowe okienko transferowe będzie ostatnią szansą na zarobienie na nich jakichkolwiek pieniędzy.

Joviciem zainteresowana jest Crvena Zvezda Belgrad, węgierskie media donosiły, że Guzmicsem zainteresowane jest chińskie Yanbian Funde. Nie wiadomo jak długo przy Reymonta grać będą najbardziej doświadczeni - 37-letni Głowacki, 33-letni Brożek i 32-letni Boguski, który należał do najlepszych piłkarzy drużyny jesienią.

Ale wątpliwości dotyczą też zawodników, których z Wisłą wiążą dłuższe umowy. W obecnej sytuacji finansowej klubu niewykluczone jest, że Kraków opuszczą Krzysztof Mączyński, Zdenek Ondrasek, Petar Brlek czy Maciej Sadlok. Na nich "Biała Gwiazda" mogłaby zarobić największe pieniądze i podreperować swoją sytuację.

2016 rok Wisła zakończyła na 10. miejscu w tabeli ekstraklasy. Do treningów krakowiacy wrócą w poniedziałek, 9 stycznia.

Miami, Dubaj, Meksyk. Tak piłkarze ekstraklasy spędzają czas wolny! [ZDJĘCIA]


Komentarze (12)
Ekstraklasa. Rewolucja kadrowa w Wiśle Kraków?
Zaloguj się
 • mats1906

  Oceniono 1 raz 1

  Nie robiłbym sensacji z tego a widzę że co niektórzy włącznie z redaktorem się podjarali , z dwóch powodów po pierwsze z owymi zawodnikami Wisła NIC nie osiągnęła w ostatnich latach więc w ich miejsce można sprowadzić lepszych zawodników...
  12 zawodnikom kończą się kontrakty hmmm wyjaśnię to : 3 bramkarzy i każdy słaby w tym Załuska czeka do Marca. Boguski jest od 10 lat w Wiśle i przedłuży jeśli klub mu zaproponuję kontrakt, Brożek chcę grać do końca kariery, Jović ma w kontrakcie opcję przedłużenia, Uryga wybitny piłkarz to nie jest aczkolwiek wychowanek i wątpię żeby odszedł :). Głowacki jeśli zdrowie pozwoli to przedłuży jeśli nie to przyjdzie ktoś młodszy... takie życie... Mójta?? Krzyżyk na drogę :D :D :D... Cywka ?? Idź pan w chole** , Zachara ? Nic szczególnego nie pokazał... 2-3 juniorom? Skoro się nie przebili to znaczy że są mało warci dla Wisły, Guzmić vel Rysiu... Wisła na nim zarobi poza tym zasłużył na to... Wszystkiego najlepszego !! Reasumując z tych 12 odejdzie w lato 6-7 tylko to będą nie potrzebni, nie grający albo mało grający zawodnicy... w ich miejsce przyjdą młodsi lub bardziej przydatni zawodnicy.

 • czerwona.kartka

  Oceniono 3 razy 1

  Ryży ch... z Fidzefa ,przezsik od Platiniego złodzieja kumpel bierze działę z tej pralni?

 • criss11

  Oceniono 1 raz 1

  Michał Misiewicz? To nawet w Wiśle umieścili jakiegoś Misiewicza?? To chodzi o radę nadzorczą? Czy o skład? A może już i tu i tu są w Wiśle Misiewicze??

 • Kuba Iwan

  0

  Za Wikipedią: "Krakowiacy – najliczniejsza grupa etnograficzna Małopolski, zamieszkująca na obszarze historycznego województwa krakowskiego oraz częściowo na terenie historycznego województwa sandomierskiego."

 • ferryk

  0

  Ta cała dwunastka jest tak świetna ,że zostaną natychmiast rozdrapani przez wszystkie kluby EU w tym z Polski

 • lechmiszcz

  Oceniono 1 raz -1

  To już jest koniec...Nie ma już nic!!!
  Wisła jest słaba a Lech miszcz Polski nasza duma Wielkopolski!

 • czerwona.kartka

  Oceniono 3 razy -1

  Wisła Kraków to pralnia mafijnych pieniędzy. Pieoprzona wisełka w której kasiorę piorą złodzieje i bandyci. mA PZPN milczy i ma temat zastępczy Ruch Chorzów.Ile Ryży dostał z tej pralni????

 • astarczewski

  Oceniono 6 razy -4

  Z jednej strony bravo dla autora tekstu za sprytną manipulację ze zdjęciem Pazdana i zawodnikami Wisły w tle, ale z drugiej strony - jakże to zniechęca do gazety... Ja coraz częściej wybieram rp.pl bądz dziennik.pl - tam takich numerów raczej nie robią.

 • uthark

  Oceniono 6 razy -4

  "Aż 12 zawodników może zimą opuścić klub 13-krotnego mistrza Polski [...] Z końcem czerwca wygasają umowy..."

  Czy redaktor, który to napisał, mieszka na antypodach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX