Polska premiera filmu "Few Words" Candide'a Thovex 13. listopada w Warszawie

13. listopada o 20.30 w warszawskim kinie Luna będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji narciarskich ostatnich lat - film Few Words Candide'a Thovex. Projekcja jest częścią europejskiego cyklu premier obejmującego między innymi Paryż, Londyn, Barcelonę i Warszawę. Na pokazie w Polsce obecna będzie ekipa odpowiedzialna za powstanie Few Words, w tym sam Candide.

Kim jest Candide powinni wiedzieć wszyscy interesujący się nowoczesnym narciarstwem. Urodzony w La Clusaz, równocześnie z nauką chodzenia zaczął jeździć na nartach, potem zawodniczo jeździł na muldach, w końcu sam jeden stworzył europejski freestyle. Swoimi osiągnięciami zdobył uznanie po obydwu stronach Atlantyku. Jako jedyny zawodnik na świecie zdobywał złote medale X Games we wszystkich trzech narciarski dyscyplinach: halfpipe (2000), big air (2003) i slopestyle (2007). Pokonany przez kontuzje przerwał karierę, aby w 2010 roku wrócić jeszcze silniejszy i bardziej skupiony na jeździe freeride. Zaraz po swoim powrocie do nart wygrał słynne zawody Red Bull Line Catcher by parę tygodni później przypięczętować swój "come back" tytułem mistrza świata freeride na Freeride World Championship w szwajcarskim Verbier.

Candide przed zjazdemCandide przed zjazdem materiały prasowe materiały prasowe

Candide od zawsze zajmował się także kręceniem filmów, stworzył między innymi legendarne "Rastafaride" czy serię "Candide Camera". Jednak dopiero gdy wspierająca go od ponad 15 lat firma Quiksilver wyszła z pomysłem nakręcenia pełnometrażowej (i pełnobudżetowej) produkcji Candide rozpoczął przygodę do której szykował się od wielu, wielu lat.

Few Words to film który wymagał ponad dwóch lat pracy. Za niesamowite zdjęcia i montaż odpowiada jeden z najlepszych w tej branży, Nowozelandczyk Matt Pain (Process Films). Dzięki wsparciu firmy Quiksilver materiał zbierano na całym świecie: Kanada, USA, Szwajcaria, Nowa Zelandia to tylko niektóre z miejsc odwiedzonych podczas produkcji. Film to także podróż po życiu głównego bohatera wspominająca dzieciństwo i pierwsze ślizgi na nartach w La Clusaz, osiągnięcia z początków kariery, kontuzje, wywiady z przyjaciółmi i rodziną wszystko to połączone z najnowszymi ujęciami z sesji w których Candide wspólnie ze światową czołówką narciarzy jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę freeskiingu.

Nieprawdopodobna akcja, niesamowite widoki i zapierające dech w piersiach narciarstwo to właśnie to czego możemy spodziewać się po Few Words. Charyzma i styl Candida, najlepsza ekipa filmowa w świecie nart, specjalnie dobrany i skompilowany soundtrack i mamy produkcję, jakiej wśród narciarzy jeszcze nie było.

Już wkrótce na funpage'u serwisu nanarty.sport.pl będzie można wygrać bilety na seans, a także gadżety związane z filmem od firmy Quiksilver. Tymczasem, na zachętę, trailer Few Words. I tak padło już za dużo słów.