Bellator ogłosił zestawienia w rundzie otwarcia turnieju Grand Prix wagi ciężkiej

W środę organizacja Bellator ogłosiła w programie Sports Center na antenie ESPN zestawienia zawodników, którzy zmierzą się ze sobą w pierwszej rundzie turnieju o tytuł mistrza wagi ciężkiej.

Zawodników zestawiono w następujący sposób:

– Quinton Jackson vs. Chael Sonnen
– Fedor Emelianenko vs. Frank Mir
– Matt Mitrione vs. Roy Nelson
– Ryan Bader vs. Muhammed Lawal

Zwycięzca pojedynku Jackson (37-12) vs. Sonnen (29-15-1) zmierzy się z wygranym w walce Emelianenko (36-5) vs. Mir (18-11).

Z kolei Mitrione (12-5) powalczy z Nelsonem (23-14) o prawo do zmierzenia się w półfinale z wygranym pojedynku Bader (24-5) vs. Lawal (21-6).

Pierwszą walę turnieju, między Jacksonem i Sonnenem zobaczymy już 20 stycznia na gali Bellator 192 w kalifornijskim Ingelwood. Pojedynek Mitrione vs. Nelson odbędzie się natomiast 16 lutego w Uncasville. Kolejne starcia prawdopodobnie ogłoszone zostaną na eventy w kwietniu i maju. Bellator zakłada, iż walka finałowa będzie miała miejsce w grudniu 2018 roku.

Przypomnijmy, że Bellator nie ma mistrza wagi królewskiej od maja 2016 roku, gdy organizacja odebrała tytuł Vitaly’owi Minakov’owi.

InTheCage.pl - specjalny serwis o MMA

Joanna Jędrzejczyk w "Wilkowicz Sam na Sam": Trochę się bałam przylotu do Polski. Jak ludzie zareagują. A z drugiej strony: nie, teraz muszę podnieść czoło jeszcze wyżej

Więcej o: