Howard Webb poprowadzi mecz Rosja - Czechy we Wrocławiu

Euro 2012: Angielski arbiter Howard Webb poprowadzi mecz Rosja - Czechy, który w piątek o godz. 20.45 odbędzie się we Wrocławiu.

41-letni Webb to jeden z najbardziej znanych w Polsce arbitrów. Wszystko dlatego, że podczas ostatniego Euro 2008 poprowadził on mecz biało - czerwonych z Austrią i w ostatniej minucie podyktował karnego dla gospodarzy poprzedniego turnieju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a decyzję sędziego w ostrych słowach komentował nawet premier Donald Tusk.

Webb prowadził również finał ostatnich mistrzostw świata pomiędzy Hiszpanią, a Holandią. Spotkanie było bardzo brutalne, a Webb podjął w nim kilka kontrowersyjnych decyzji. Oprócz tego arbiter sędziował w finale Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan i Bayernem Monachium, a w marcu tego roku prowadził pojedynek Pucharu Anglii Tottenhamu z Boltonem. W jego trakcie zawodnik Boltonu - Fabrice Muamba miał atak serca. Dzięki szybkiej reakcji Webba i przerwaniu spotkania jego życie udało się uratować