Siatkówka. Julio Velasco poprowadzi drużynę Iranu

Legendarny argentyński szkoleniowiec Julio Velasco poprowadzi reprezentację Iranu. Argentyńczyk zameldował się już w Teheranie.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Velasco to prawdziwa siatkarska ikona i ojciec największych sukcesów reprezentacji Italii. Z Włochami zdobył dwa tytuły mistrza świata i trzy złota mistrzostw Europy. Pięciokrotnie wygrał Ligę Światową, zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich i Puchar Świata. Prowadził także włoską reprezentację kobiet, kadrę Czech i Hiszpanii, a na początku kariery pomagał w prowadzeniu swojej narodowej drużyny. Trenował także drużyny włoskiej ligi. Po raz pierwszy (poza Argentyną) będzie trenował zespół spoza Europy.

W Iranie Valesco zastąpi Hosseina Madaniego.

- Widziałem już, jak wyglądają rozgrywki w Iranie i znam większość zawodników. Oczywiście to nie jest wystarczające i będę musiał nadal śledzić rozgrywki - powiedział 59-latek, który już zameldował się na Bliskim Wschodzie.

Reprezentacja Iranu, o ile udało jej się zakwalifikować na mistrzostwa świata, zajmuje odległe miejsca. Najwyżej w historii uplasowała się na 23. miejscu.

Kadra siatkarzy: Kto nie chce teraz, nie zagra wcale

Więcej o: