Siatkarskie szaleństwo w Stanach Zjednoczonych! Kibice kupowali bilety na mecz kobiecej ligi akademickiej za 300 dolarów!

Siatkarski szał opanował w USA! Kibice czekali w gigantycznych kolejkach, aby dostać bilety na mecz kobiecej ligi NCAA pomiędzy Stanfordem a Nebraską. U koników cena wejściówki rozpoczynała się od trzystu dolarów!
Zobacz wideo

Baseball, futbol amerykański, koszykówka, hokej i piłka nożna - oto dyscypliny, które cieszą się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Ale to wcale nie oznacza, że inne sporty nie potrafią zmobilizować Amerykanów do wyjścia z domu. Jak się okazuje, nawet kobieca siatkówka na poziomie akademickim przyciąga dzikie tłumy.

W ostatnich czterech sezonach ligi NCAA na zmianę triumfowały zespoły: Stanford i Nebraska. Przed środowym starciem, będącym rewanżem za zeszłosezonowy finał, zainteresowanie fanów było tak wielkie, że musieli czekać w gigantycznych kolejkach. Zresztą, sami zobaczcie:

Bilety rozeszły się w ekspresowym tempie. U koników (na czarnym rynku) ceny biletów rozpoczynały się od trzystu dolarów, czyli za około 1180 złotych. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Stanford 3:1 (25-21, 22-25, 25-17, 25-16). Najlepszą zawodniczką obrończyń tytułu była Kathryn Plummer.