European Triathlon Union. Agnieszka Jerzyk najlepsza w rankingu!

Agnieszka Jerzyk, czołowa polska triathlonistka zajęła pierwsze miejsce w rankingu European Triathlon Union. Wyprzedziła Irinę Abyssovą z Rosji i Rebeccę Robisch z Niemiec.

- Czuję się szczęśliwa i jestem zaskoczona wygraną w tym prestiżowym rankingu. To był dla mnie sezon eksperymentalny. Sprawdziłam kilka nowych metod treningowych i miałam ekscytujący debiut na 1/2 Ironmana. Jestem bardzo zadowolona ze startów w europejskich pucharach i z wyników na połówce Ironmana - skomentowała wyniki rankingu Polka.

Ranking ETU obejmuje wszystkie czołowe zawodniczki Europy. Na podstawie ich wyników w zawodach, przyznawane są im punkty.

W minionym sezonie Agnieszka Jerzyk wygrała swój pierwszy międzynarodowy start na zawodach w Banyoles w Hiszpanii, w ITU Premium European Cup. Na zawodach Pucharu Europy w sprincie w Holten w Holandii była druga.

W Polsce zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Jeden na dystansie olimpijskim i jeden w sprincie. 25 letnia pochodząca z Leszna może pochwalić się tytułem mistrzyni świata U23 i mistrzyni Europy, a także mistrzynią świata w duathlonie.

Ewa Budgoł pierwsza w rankingu dystansu długiego