Piłka nożna. Klose najskuteczniejszym napastnikiem w Europie

Miroslav Klose jest najskuteczniejszym napastnikiem tego sezonu w Europie - wynika z rankingu przygotowanego przez serwis Goal.com. Urodzony w Polsce napastnik reprezentacji Niemiec i zespołu Lazio Rzym potrzebuje najmniej strzałów, by trafić do siatki

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Serwis Goal.com postanowił sprawdzić, kto jest tak naprawdę najskuteczniejszym napastnikiem obecnego sezonu. Wziął pod uwagę pięć najlepszych lig Europy: angielską, hiszpańską, włoską, niemiecką i francuską. Z zestawienia portalu wynika, że wcale najskuteczniejszy nie jest Lionel Messi, który ma już na swoim koncie 27 goli, tylko urodzony w Opolu Miroslav Klose.

Gracz Lazio Rzym potrzebował do strzelenia 10 bramek tylko 31 strzałów. To daje mu 32-procentową skuteczność. Messi jest dopiero na czwartym miejscu z 28-procentową skutecznością (94 strzały).

Drugie miejsce w rankingu Goal.com zajął Dario Cvitanich z Nicei, który do ustrzelenia 10 goli potrzebował jednego strzału więcej niż Klose. Trzeci jest zaś Kolumbijczyk Radamel Falcao. Piłkarz Atletico Madryt trafił do siatki 17 razy, a strzelał na bramkę 58 razy.

Warto zauważyć, że wśród dziesięciu najskuteczniejszych snajperów grających w Europie nie ma Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo, ani Robina van Persiego.

Dziesięciu najskuteczniejszych snajperów grających w Europie

Więcej o: