Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy, piękny stadion w ekstraklasie. Ministerstwo dokłada pieniądze

Do 2020 roku ma powstać nowy stadion Pogoni Szczecin. Klub ekstraklasy na budowę obiektu 30 mln zł przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki - informuje portal gs24.pl.

- Każdy chce więcej niż mniej, ale my cieszymy się z tych 30 mln zł. Najważniejsze, że ministerstwo nam zaufało, choć nawet nie mamy rozstrzygniętego przetargu - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, cytowany przez gs24.pl.

To własnie Przepiera jest odpowiedzialne za budowę stadionu w Szczecinie, przy którym powstanie także Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. CSDiM może dać miastu kolejną dotację, na razie nie wiadomo jednak, jak wysoka ona będzie.

Pogoń Szczecin na nowym stadionie w ekstraklasie

Budowa nowego stadionu w Szczecinie, to świetna wiadomość dla Pogoni. Obiekt, na którym aktualnie grają Portowcy znajduje się bowiem w fatalnym stanie i jest pod tym względem jednym z najgorszych w ekstraklasie. Może na niego wejść 18 tysięcy ludzi.

20 tysięcy kibiców

Nowy stadion ma powstać w ciągu najbliższych dwóch lat. Koszt całej inwestycji może wynieść nawet ponad 200 mln zł. Na obiekt będzie mogło wejść ok. 20 tys. kibiców. Powstaną również nowe boiska treningowe oraz centrum szkolenia. Dobudowana zostanie czwarta trybuna, natomiast pozostałe będą zmodernizowane.