Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianni Infantino: To będzie nowa siła w piłce nożnej. Stanie się to szybciej niż myślicie

Prezydent FIFA, Gianni Infantino uważa, że USA "jest o krok od stania się nową siłą w piłce nożnej". "Forbes" cytuje jego wypowiedź z Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w której zwracał się do prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa: Niech "American dream" stanie się rzeczywistością na całym świecie - mówił.

Prezydent FIFA Gianni Infantino odwiedził Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. "Forbes" cytuje jego wypowiedź, którą zwraca się bezpośrednio do Donalda Trumpa, prezydenta USA. "Stany Zjednoczone są o krok od stania się nową siłą w piłce nożnej. To stanie się szybciej, niż myślicie. "American dream" to coś, czego wszyscy potrzebujemy i co chcemy zobaczyć na całym świecie" - mówił działacz. 

Zobacz wideo

W USA, Meksyku oraz Kanadzie odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 roku. "Prezydent Trump od początku akceptował ten pomysł" - stwierdził Infantino. "Chciał tych mistrzostw, wspiera je, a piłka i to wydarzenie jest jednym z elementów porozumienia, które niedawno podpisał". 

Stany Zjednoczone wygrały wyścig po MŚ w 2026, pokonując Maroko, dzięki gwarancji dla FIFA, że impreza wygeneruje ponad 11 bilionów dolarów zysku. Prezydent Federacji Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych - Carlos Cordeiro rozmawiał wówczas z Trumpem, dzięki czemu miał otrzymać wsparcie prezydenta dla organizacji mundialu.