Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianni Infantino: To będzie nowa siła w piłce nożnej. Stanie się to szybciej niż myślicie

Prezydent FIFA, Gianni Infantino uważa, że USA "jest o krok od stania się nową siłą w piłce nożnej". "Forbes" cytuje jego wypowiedź z Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w której zwracał się do prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa: Niech "American dream" stanie się rzeczywistością na całym świecie - mówił.

Prezydent FIFA Gianni Infantino odwiedził Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. "Forbes" cytuje jego wypowiedź, którą zwraca się bezpośrednio do Donalda Trumpa, prezydenta USA. "Stany Zjednoczone są o krok od stania się nową siłą w piłce nożnej. To stanie się szybciej, niż myślicie. "American dream" to coś, czego wszyscy potrzebujemy i co chcemy zobaczyć na całym świecie" - mówił działacz. 

Zobacz wideo

W USA, Meksyku oraz Kanadzie odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 roku. "Prezydent Trump od początku akceptował ten pomysł" - stwierdził Infantino. "Chciał tych mistrzostw, wspiera je, a piłka i to wydarzenie jest jednym z elementów porozumienia, które niedawno podpisał". 

Stany Zjednoczone wygrały wyścig po MŚ w 2026, pokonując Maroko, dzięki gwarancji dla FIFA, że impreza wygeneruje ponad 11 bilionów dolarów zysku. Prezydent Federacji Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych - Carlos Cordeiro rozmawiał wówczas z Trumpem, dzięki czemu miał otrzymać wsparcie prezydenta dla organizacji mundialu. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Gianni Infantino: To będzie nowa siła w piłce nożnej. Stanie się to szybciej niż myślicie
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 7 razy 7

  Co za barany w tej GW
  Nie odróżniają bilionów od polskich miliardów
  ....jeśli cenisz dobre dziennikarstwo :)

 • AreQ

  Oceniono 9 razy 7

  Kuźwa zajmijcie się czymś więcej niż bezmyślym.kopiowaniem i tłumaczeniem artykułów...biliony dolarów to miliardy dolarów!

 • zlooty666

  Oceniono 9 razy 7

  Matko Bosko a już myślałem że chodzi o Ekstraklasę.

 • facio60

  Oceniono 8 razy 6

  11 bln USD to PKB USA ok. 2005 roku, a11 mld USD to PKB Kambodży w tym czasie. Taka to różnica jakby ktoś nie wiedział. Panie redaktorku, to jak to z tym oferowanym zyskiem?

 • diablito

  Oceniono 10 razy 6

  Pyerdolenie.
  Infantino musi tak mowic, zeby promowac ten mundial, z ktorego mnostwo kasy zasili fife i samego infantino. Zwykly marketing

 • frodozbagien

  Oceniono 1 raz 1

  Amerykanie postawili sobie za cel mistrzostwo świata do 1998 roku i... konsekwentnie zmierzają do celu :)

 • brytnej

  Oceniono 1 raz 1

  Łudu-dubu
  Łubu-dubu

 • herrpietru

  Oceniono 1 raz 1

  Taa.. te wszystkie niesamowite statystyki pokazujące że niby w USA piłka nożna staje się coraz popularniejsza to lekko mówiąc "półprawda". Jakieś 90% oglądających i kibiców na stadionach to latynosi którzy zalewają USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX