Wielki wyczyn Kevina De Bruyne! Belg przeszedł do historii Premier League

Kevin De Bruyne we wtorek w szczególny sposób zapisał się w historii Premier League. Jego asysta przy zwycięskim golu Sergio Aguero na 1:0 z Sheffield United sprawiła, że Belg został pierwszym piłkarzem, który uzyskał przynajmniej 15 ostatnich podań w trzech różnych sezonach angielskiej ekstraklasy!

Kevin De Bruyne od wielu lat demonstruje nieprzeciętne umiejętności piłkarskie, a dokładne podania prosto na nogi kolegów są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jego gry

Piłkarze Manchesteru City wzięli udział w imprezie z modelkami? Zdradził ich Instagram?

Zobacz wideo

Fantastyczny rekord Kevina De Bruyne, a do pobicia dwa kolejne!

Belg jest pierwszym piłkarzem występującym na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, który w trzech różnych sezonach może pochwalić się przynajmniej 15 asystami. W sezonie 2016/17 miał ich 18, rok później zgromadził 16, a w bieżącej kampanii ligowej ma na koncie aż 15 ostatnich podań w 23 meczach!

Co więcej, reprezentant Belgii jest na dobrej drodze, aby ustanowić również dwa inne rekordy. Pierwszy dotyczy goli. Aktualnie ma ich już siedem i brakuje mu tylko jednego, aby wyrównać swój najlepszy dorobek z sezonu 2017/18.

Natomiast drugi dotyczy największej liczby asyst w jednych rozgrywkach. W edycji 2002/03 Thierry Henry w barwach Arsenalu uzbierał aż 20 ostatnich podań i do dzisiaj nikt nie zdołał jego osiągnięcia przebić.

Portal "Transfermarkt" wycenia De Bruyne na 150 milionów euro, a pomocnik ma ważny kontrakt z Manchesterem City do końca czerwca 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA