Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Znamy gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata! Przypuszczenia potwierdzone

Wiemy już kto zorganizuje Klubowe Mistrzostwa Świata w 2021 roku. FIFA postanowiła, że turniej, w odświeżonej formule, odbędzie w Chinach. Decyzja zapadła jednogłośnie.

Klubowe Mistrzostwa Świata zawitają do Chin! Państwo środka zorganizuje turniej w 2021 roku (dwie najbliższe edycje imprezy ugości Katar). Co ważne, chińska edycja imprezy będzie znacznie różnić się od poprzednich.

W nowym formacie KMŚ będą rywalizować aż 24 kluby (wcześniej było 7). Europę będzie reprezentować 8 zespołów, Amerykę Południową 6, a po trzy drużyny wystawią federacje: afrykańska, azjatycka i CONCACAF. Stawkę uzupełni jeden klub z Australii i Oceanii.  

Za dwa lata klubowe mistrzostwa świata zawitają do Chin. Turniej będzie rozgrywany co 4 lata

Decyzja o przyznaniu Chinom organizacji KMŚ zapadła jednomyślne: - To historyczna decyzja Rady FIFA. Klubowe mistrzostwa świata będą wyczekiwane przez wszystkich kochających piłkę nożną. To pierwsze prawdziwe mistrzostwa, na których będą mierzyć się najlepsze drużyny świata - stwierdził prezydent FIFA Gianni Infantino.

W 2021 r. turniej zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca. Kolejne edycje będą organizowane co 4 lata (dotychczas kluby rywalizowały co roku). Klubowe mistrzostwa świata zastąpią w ten sposób niepopularny Puchar Konfederacji. 

Napoli - Verona 2:0. Pierwszy gol Arkadiusza Milika. Co za mecz!

Zobacz wideo