Formuła 1. Team Lotus życzy zdrowia Robertowi Kubicy

Były team Roberta Kubicy życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia po środowym wypadku, który zakończył się złamaniem kostki. Polak poślizgnął się tak nieszczęśliwie, że uszkodził nogę, którą leczy od prawie roku po wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Na powrót Polaka czeka też Fernando Alonso.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

"Robert pokazał niebywałą odwagę i determinację podczas rehabilitacji po zeszłorocznym wypadku i to przykre słyszeć, że znów mu coś się stało" - napisał szef teamu, Eric Boulier. "W imieniu wszystkich w teamie Lotus Renault GP życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia" - dodał.

Kierowcami Lotusa na ten sezon są Romain Grosjean i mistrz świata z 2007 r. Kimi Raikkonen. Polak jest w tym momencie bez kontraktu, ale ponoć interesuje się nim Ferrari. Miałby w przyszłym roku zastąpić w tym teamie Brazylijczyka Felipe Massę.

Stałby się wtedy partnerem Fernando Alonso. Hiszpan to jeden z najbliższych kolegów Polaka w F1. Powiedział na konferencji prasowej, że jest przekonany, że Kubica wróci do Formuły 1 jeszcze lepszy niż wcześniej. - To najlepszy z kierowców. Chciałbym życzyć mu wszystkiego dobrego - powiedział. - Rozmawiałem z nim wczoraj na temat jego nogi. Jestem pewien, ze gdy wróci będzie najlepszym kierowcą w F1.

Alonso pytany o to, czy chciałby mieć u swego boku w Ferrari Kubicę, odparł krótko: "Jestem szczęśliwy, że mam obok siebie Felipe Massę".

Wypadek Roberta Kubicy

Wszystko o wypadku i problemach Roberta Kubicy ?

Zagraniczne media o wypadku: absuralny dowcip ?

"Robert wróci. Nie z takich opresji wychodzili wielcy sportowcy" ?

Rzecznik Kubicy: Złamana noga nie jest najważniejsza ?

Alonso: Kubica jest najlepszy ?

"Kubica może wrócić do treningów już trzy tygodnie po operacji"

Ferrari ? dementuje doniesienia o Kubicy

Więcej o: