F1. Ferrari dementuje doniesienia o zakontraktowaniu Kubicy

Stefano Domenicali, szef Ferrari zaprzeczył informacjom, jakoby jego team miał przygotowane miejsce dla Roberta Kubicy. .

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Kubica. Sportowo rzecz biorąc - dramat - czytaj więcej na blogu Raj One ?

Kubica, który wciąż przechodzi rehabilitację po ciężkim wypadku podczas rajdu Rondo di Andora, stracił cały poprzedni sezon Formuły 1. Polak nadal nie jest gotowy do startów na torze, jednak kilka tygodni temu media podały, że Ferrari wierzy w powrót Kubicy i wkrótce zaoferuje mu miejsce w teamie.

W środę Robert Kubica pechowo złamał nogę w kostce. Szybko został przewieziony do szpitala w Pietra Ligure. Tam lekarze czuwają nad procesem rehabilitacji Kubicy.

Kolejny uraz polskiego kierowcy z pewnością opóźni jego powrót do cyklu F1. 27-latek nie jest już związany kontraktem z Renault, a Ferrari, które według mediów zaproponowało Kubicy angaż, dementuje te doniesienia.

- Kontrakt dla Kubicy to nie był nasz plan. Robert Kubica z całą pewnością jest świetnym kierowcą, ale jest kontuzjowany. W tym momencie ciężko pracuje, by powrócić do normalnego życia i Formuły 1. Więc poczekajmy na rozwój wydarzeń. Powrót po takiej kontuzji jest bardzo długi. Nie mamy pewności, że Polak kiedykolwiek wróci do ścigania, więc w tym momencie nie ma dla niego miejsca w Ferrari - powiedział w wywiadzie dla AutoSport Stefano Domenicali, szef Ferrari.

'Wielki pech Kubicy, ale jestem optymistą - Robert wróci!'

Dziewięć rekordów Sebastiana Vettela - najmłodszy, najszybszy [ZDJĘCIA]

Więcej o: