F1. News Corporation potwierdza zainteresowanie kupnem F1

Grupa medialna Ruperta Murdocha News Corporation wspólnie z włoską firmą EXOR oficjalnie potwierdziły plany wykupienia Formuły 1.

Po kilku tygodniach ciągłych spekulacji, oficjalne oświadczenie potwierdziło, że News Corporation razem z grupą EXOR od jakiegoś czasu negocjuje wykupienie Formuły 1 od konsorcjum CVC Capital Partners, którego szefem jest Bernie Ecclestone.

"EXOR, jedna z największych w Europie firm inwestycyjnych, i News Corporation, ogólnoświatowa firma medialna, potwierdzają, że są we wstępnej fazie badania możliwości przejęcie Formuły 1. W trakcie najbliższych kilku tygodni, miesięcy, wszystko powinno się wyjaśnić" - brzmi oficjalne oświadczenie.

Z firmą EXOR jest związana włoska rodzina Agnellich, która ma również udziały w Ferrari i Fiacie.

Ecclestone zaprzecza

Oświadczenie pojawiło się kilka dni po tym jak obecny szef Formuł 1 Bernie Ecclestone zaprzeczył temu, że może sprzedać swoje udziały firmie Ruperta Murdocha. - To media nakręcają sprawę. Wygląda na to, że ktoś chce po prostu zarobić trochę pieniędzy. Oczywiście każde takie doniesienie poparte jest wypowiedzią "jakiegoś świadka", który mówi: oczywiście, dojdzie do sprzedaży. Później okazuje się, że jest to zwykłe pompowanie balonika. Szanse na kupno Formuły 1 przez Murdocha są równe zeru - mówił Ecclestone.

Umorzone śledztwo w sprawie wypadku Kubicy ?

Więcej o: