Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Championship. Sven Goran Eriksson trenerem Leicester

Sven Goran Eriksson podpisał dwuletni kontrakt z klubem Leicester City. Na stanowisku trenera zastąpi Portugalczyka Paulo Sousę.
- Jestem wielce zadowolony z bycia nowym trenerem Leicester City - oświadczył Eriksson na oficjalnej stronie klubu.

- To będzie dla mnie wielkie wyzwanie połączone z ogromną motywacją. Nie mogę doczekać się pracy z zawodnikami, spotkania z fanami oraz osiągania sukcesów z drużyną - dodał.

Eriksson trenował w przeszłości zarówno drużyny klubowe (Lazio, Benfikę czy Manchester City) jak i narodowe (Anglii, Meksyku i Wybrzeża Kości Słoniowej).

W sobotę, jeszcze przed podpisaniem dwuletniego kontraktu, Eriksson oglądał w akcji swych nowych podopiecznych w wygranym spotkaniu z Scunthorpe 3:1.

Po dziesięciu kolejkach rozgrywek Championship (zaplecze Premier League) zespół Leicester City FC zajmuje spadkowe 22. miejsce (w gronie 24 drużyn).

Właścicielem klubu z Leicester jest Tajlandczyk Aiyawatt Raksriaksorn. Szwedzki trener dołączy do drużyny, która odbywać będzie tour właśnie po Tajlandii. W swoim pierwszym meczu na trenerskiej ławce Leicester, szkoleniowiec poprowadzi drużynę 9 października w towarzyskim meczu przeciwko reprezentacji tego kraju.

Pierwszym spotkaniem ligowym Leicester z Erikssonem na ławce będzie spotkanie z Hull City, które odbędzie się tydzień później.Więcej o: